Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ilyenkor mi van egy lóval?...

Ilyenkor mi van egy lóval? Mitől történik ilyen? Hogy állítják meg? És ki?


2013. febr. 25. 17:17
 1/4 Valletta ***** válasza:
100%
Ilyenkor az van a lóval, hogy elszabadult, leesett a lovas, de karámból is ki tudnak törni a lovak, Magyarországon is fordult már elő ilyen, nem egyszer. Azonnal hívni kell a rendőrséget, hogy lehetőség szerint állítsák le a forgalmat és segítsenek a lovat biztonságos helyre, nyitott udvarba, zsákutcába vagy elbarikádozott helyre terelni. Arra is van némi esély, hogy elé állva sikerül megállítani, de ilyenkor a ló olyan tudatállapotban van, hogy valószínűleg nem áll meg.
2013. febr. 25. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
54%

Ha van egy kis szerencséje, akkor nem egy arra járó kamion...

Ha pedig a gazdájának van negyed deka esze (sokkal több nem lehet, ha ilyen helyen lovagol) és nem ájultan fekszik valahol az útpadkán, akkor kocsival megelőzi és a ló jó eséllyel megáll neki. Esetleg ha jár arra valaki lóhoz értő, lehet, hogy sikerül megállítania. Ha nem üti el semmi, akkor előbb-utóbb már csak a fáradtság miatt is megáll, de sajnos ilyen helyen eléggé veszélyben van, na meg az is, aki elékerül. :-P

2013. febr. 25. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ilyenkor megremul es legtobbszor nehez megallitani.Nekem is volt ilyen a lo pont elottem fekezett le.
2013. febr. 25. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nálunk is volt olyan, hogy mentem a lovarda felé, egyszer csak szemberohant velem egy elszabadult ló (felettünk épp a hangsebesség átlépését gyakorolták vadászgépek, nem túl kellemes hang), mázlim volt, mert el tudtam kapni, és visszavittem, de van az az eset, amikor inkább jó utat kívánok neki, semmint, hogy elé álljak (nyilván ez általában (!) látszik a lovon, hogy meg fog-e állni, vagy elgázol...)
2013. márc. 15. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!