Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Pálcahasználat?

Pálcahasználat?

Figyelt kérdés

Oké, a lényeget értem, de még nem volt a kezemben.

Kicsit azért útba kéne igazítani.



2013. márc. 6. 18:15
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Edzőm azt mondta, hogy a pályán számít, hogy melyik kézben van a pálca, terepen nem. Próbáltam a pálcát a bal kezembe is, totál katasztrófa volt, annyira zavart. Egyszerűen fakezű vagyok bal kézzel, annyira lekötött a bal kezembe az a vacak, hogy csak arra figyeltem, végül vissza kellett vennem a jobb kezembe... jó lenne ha bal kézbe is tudnám fogni a pálcát, de mit csináljak, ha nem megy?
2013. márc. 7. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 Valletta ***** válasza:

Hát gyakorold. Mert akkor mit csinálsz, amikor balra merev lovat lovagolsz, ami nem enged csizmára?


A lovardában egyébként azért kellene a belső kézben fogni a pálcát, mert úgy az ellenkező kézen dolgozó lovasok pálcája nem akad össze. Persze nem kell minden kézváltásnál cserélni, de ha tartósan kezet váltasz, akkor érdemes és logikus, főleg, hogy általában a belső oldalon van rá szükség.

2013. márc. 7. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Balra merev lovat lovagolni, ami nem enged csizmára? Messze vagyok én még attól azért.


Gyakorlás, hát igen, erőteljesen nem ártana. Mondjuk egyelőre van nagyobb akadály is előttem lovaglás terén, mint ez, szóval kicsit hátrakerül a listán.

2013. márc. 7. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Ne legyen nagyobb probléma, minden alkalommal cseréld meg, idővel automatikussá válik. Minél tovább halogatod, annál inkább rögzül a hibás, csak jobb kézben használat. Ez olyan, mintha azt mondaná, hogy a csizmasegítségeket hagyod a francba, mert még a szársegítséget tanulod, és ez lefoglal, de már szabadszáron lovagolsz, vagy mondjuk a jobb csizmáddal nem csinálsz semmit, mert ballábas vagy (és persze, mindenkinek van egy gyengébbik oldala). Cserélgesd a pálcát, és ennyi, gyakorolni kell, egyszerre kell figyelni mindenre, idővel a legtöbb dolog reflex-szerűvé válik.

Ráadásul egyszer bököd meg vele egy szembejövő lovas lovát, ha az kiugrik alóla, vagy felrúgja a Te lovad, az nagyon csúnya tanulópénz lesz (és nem csak fenyegetés, az én lovam felrúgott kb. egy hónapja egy másikat így, kicsit fáradt voltam, így nekem nem tűnt fel, a szembejövő meg hosszú pálcával így valahogy combon "szúrta", enyém meg odarúgott egy páros lábast).

2013. márc. 7. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Atyám, inkább gyakorlok!!! :D
2013. márc. 7. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!