Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Pálcahasználat?

Pálcahasználat?

Figyelt kérdés

Oké, a lényeget értem, de még nem volt a kezemben.

Kicsit azért útba kéne igazítani.



2013. márc. 6. 18:15
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Segítségadás, mint a csípőnk, vagy a sarkunk. Ha a ló nem kellően gyors, kicsit erősebben megérintjük pálcával vagy a farát, vagy a vállát. Ezt az eszközt is lehet felelőtlenül használni, de tudatosan is.
2013. márc. 6. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
a pálcát mindig a belső kezünkben fogjuk
2013. márc. 6. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
12%
belső kéz az baromság...én abszolút nem tudom a pálcát a bal kezemben tartani...és terepen melyik kezed számít belsőnek?
2013. márc. 6. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
56%
A belső kézben tartás az "előírt", vagy hogy mondják, bizonyos okok miatt. Elvileg úgy szokás, hogy a hüvelykujjadat rázárod a pálca tetejére, és azt úgy tartod, hogy a combodon végig feküdjön (idomító pálcáról van szó). Ha kell kép, tudok keresni :)
2013. márc. 6. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
84%
Én sem tudom bal kézben fogni, de eddig ezzel nem volt baj. Ha jobb kézben biztosan, helyesen tudod alkalmazni, nem kell mindig átrakodgatni kézből kézbe. Egy edzésen, amikor folyamatos kézváltások, hajlítgatások vannak nem törődök azzal, hogy na most melyik kezemben van a pálca..
2013. márc. 6. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
54%
Én sem tudom bal kézben helyesen tartani, volt egyszer olyan, hogy kiesett a kezemből, mert arra is kell akkor külön koncentrálnom.
2013. márc. 6. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
16%
Ez hülyeség, abban a kezedben tartod, amelyikben jól esik...
2013. márc. 6. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 Valletta ***** válasza:
83%

Pedig jó lenne minkét kézzel tudni fogni, mert bármikor szükség lehet rá - legalábbis amennyiben nem arra redukálódik a pálcahasználat, hogy gyorsabb iramra bírjuk a lovat.


Mivel még kezdő lovas vagy, leginkább arra fogod használni a pálcát, hogy megerősítsd a csizmasegítségedet, szóval akkor használd, ha a megismételt csizmasegítségre sem reagál a ló, és ebből kifolyólag értelemszerűen a csizma mögött kell(ene) használni, egy jól irányzott odacsípés formájában.

2013. márc. 6. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
69%

Komolyabb idomítómunkánál, amikor a ló farára akarsz hatni pálcával, és azt szeretnéd, ha balról jobbra hatna, akkor is a jobb kezedbe fogva, kicsavarodva böködöd vele? Egyfelől, másfelől ha külső kézben van, akkor végigsúrolod vele a lambrint, vagy a sövényt, és egy erre érzékenyebb ló már ugrik is ki alólad. Akkor, és csak akkor van a pálca külső kézben, ha az indokolt! Olyan meg nincs, hogy az egyik kézben nem tudod fogni, én is jobb kezes vagyok, és párszor gyakorolni kellett azért az átvételt is, a tartást és a használatot... De ez ennyi, gyakorlás, vagy eldöntöd, hogy neked így jó, ezért a lónak is, mindenki más meg hülye. Az is egy mentalitás.

Terepen mindegy, melyik kézben van, általában abban, amelyikre a ló szeret kitérni, vagy amelyik irányba gyakrabban kiugrik, ha van ilyen.

2013. márc. 6. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
64%

Terepen és parcours lovaglásakor (akadálypálya) gyakorlatilag mindegy, melyik kezedben van a pálca, de ha a ló hajlamos valamelyik vállára elvinni, akkor érdemes abban a kezedben tartani, amerre húz, hogy ezt ellensúlyozni tudd vele.

Idomítómunkánál viszont a belső kezedben van a pálca helye. Olyan nincs, hogy nem tudod bal kézzel fogni a pálcát. Tanuld meg.

2013. márc. 7. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!