Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Érdemes folytatnom? Vagy...

Érdemes folytatnom? Vagy tudatni kêne az edzőmmel?

Figyelt kérdés
Rengeteg helyen lovagoltam már, ragadt rám már minden rossz meg jó is. De nagyobb probléma, hogy van valami "zavarom." Sokszor keverem a balt és a jobbot.Így azt is hónapokba telt megértenem, hogy hogyan is kell kikönnyíteni. (külső láb, melyik melyik) Eddig mêg nem mondtam az edzőimnek, hogy néha EZÉRT TÉVESZTEK, NEM MERT HÜLYE VAGYOK. De làssuk be, szêgyenlem, és tényleg sokszor bezavar lovaglás közben is. Nem akartam eddig, hogy ilyen "kifogással" majd legyenek velem elnézőbbek, de most már úgy tűnik vêglegesen az aktuális edzőmmel leszek, ês lehet tudnia kêne. Szerintetek?

#lovaglás #edző #keresztirányú dominancia
2013. márc. 6. 21:15
 1/8 anonim ***** válasza:
Nekem is ilyen problémám van,diszlexiás vagyok.Lehet nálad is ez a gond.Az edzőm tud róla,nem szégyen nincs ezzel semmi gond.Igaz nem is az olympiára készülök.Plussz még a prizmás szemüveg sokat segített a gondjaimon,
2013. márc. 6. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nyugodtan mondd el az edződnek, hiszen ha tudja a hiba gyökerét, könnyebb javítani vagy más megoldást találni rá, főleg ha huzamosabb ideig dolgoztok együtt.
2013. márc. 6. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nálunk ezt úgy szokták kiküszöbölni, hogy az a kezed, amelyikben a pálca van :)

Vagy annó, amég karatéztam, olyat láttam, hogy a tanulók egyik kezén piros szalag, a másik kezén kék/fekete (természetesen a ruhára varrva. Ha tényleg nagyon zavar téged, esetleg különböző színű kesztyükkel ki lehetne próbálni.

Vagy a harmadik ötletem, ha az edződ külső és belső kezet használna jobb és bal helyett, nem lenne jobb?


Mondd el neki mindenképpen a problémád, csak így tud segíteni

2013. márc. 6. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Kérd meg, hogy csak külső és belső kezekről beszéljetek, és kész is, de amúgy jó, ha tud róla, ez nem szégyen, aki meg ezért hülyének tart, az nem edző... Mindenkiben lehet kis "defekt", sőt...
2013. márc. 7. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Még az előző válaszokhoz annyit fűznék hozzá, hogy nem szégyen az, ha megjelölöd a kezeidet. :) Mondjuk hordj órát mindig a bal kezeden, innen tudhatod, hogy az órás kezed a bal, és az óra nélküli a jobb. :)
2013. márc. 7. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Bár akkor csak valami műanyag, ütésálló vackot hordj, lehetőleg olyat, ami nem akad be túl könnyen, és az se tragédia, ha elhagyod, vagy megreped.
2013. márc. 7. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat.
2013. márc. 7. 16:02
 8/8 anonim ***** válasza:

Oh lol, nem egyedül vagyok "hülye". Én is mindig bajban vagyok, jobb kezek találkozása. Én fogtam és nemes egyszerűséggel megjelöltem a szárat, az meg valahogy a fejemben van,hogy melyikre kötöztem valamit.

De ne félj bevallani, ez nem ciki. Ám én is sokkal jobban szeretem a belső és külső elnevezés használatát.

2013. márc. 8. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!