Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Miért teszi a zablát a nyelve...

Miért teszi a zablát a nyelve alá?

Figyelt kérdés
Mivel tudnám megakadályozni? Ez gondot jelent??

2013. márc. 9. 15:07
 1/9 Emyke031 ***** válasza:
Igen, ez gond. Szorosabbra állított pofaszíjakkal (valószínűleg túl laza), megfelelően beállított orrszíj + segédorrszíj.
2013. márc. 9. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Valletta ***** válasza:

Azért ez ennél bonyolultabb, mert azzal, hogy megakadályozzuk, hogy a ló kinyissa a száját, nem oldjuk meg a problémát...


Ez egyébként egy elég komoly gond, mivel így részben ki tud térni a zabla hatása alól. Több megoldás is létezik, attól függően, hogy miért csinálja a ló. Én első körben megnézetném a fogait, hogy minden rendben van-e, mert ha van farkasfoga, azt nyomhatja. Ezenkívül felülvizsgálnám a pofaszíjak hosszát (illetve a zabla méretét, nem-e túl nagy), nem-e túl hosszúak, mert úgy kényelmetlen a lónak a zabla, nem a megfelelő helyen fekszik fel. Ha ez rendben van és még mindig csinálja, egy kétszertört zablát próbálnék ki nála, mert előfordul - főleg ha kicsi a ló szája - hogy kellemetlen neki az egyszertört, mert nem fér el a szájában, bántja a szájpadlását. Ha ez sem válik be, akkor nagy valószínűséggel ez csupán egy rossz szokás és tehetsz fel rá kisorsszíjas vagy hannoveri kantárt, esetleg megpróbálkozhatsz zabla nélküli kantárokkal is.

2013. márc. 9. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Az senkinek nem jutott eszébe eddig, hogy kanalas zablát ajánljon. Ez megakadályozza, hogy a ló a nyelve alá vegye a zablát és kitérjen a szársegítség alól.

Ez egyébként nemcsak kantár-vagy a zabla méreti problémáiból adódhat. Lehet annak is a jele, hogy a túl erős szárkezelés ellen védekezik így a ló. A lovak nyelve hihetetlenül erős, izmos és ellenáll a zabla nyomásának, így ha a nyelve alatt van a zabla, csinálhatsz akármit a szárral, nem fogja őt zavarni, és ha totálisan ki akarja használni a helyzetet, irányíthatatlanná válik, és elragadja a lovast.

Ezt mindenképp meg kell gátolni, úgyhogy miután átvizsgáltad a szerszámok helyes fekvését, és a fogait is megnézetted dokival, az eredmények tudatában dönts valamiféle váltás mellett. Próbálj ki több variációt, és dönts a legjobb mellett.

2013. márc. 9. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm! A farkasfogat kizárnám mert én úgy tudom kancáknak nem szokott lenn. Esetleg az nem gond hogy mondjuk túl gyenge a zabla, a legvastagabb csikózabla van bent neki és mondjuk erősebb kellene neki, mert mivel gyenge játszik vele??
2013. márc. 9. 15:45
 5/9 A kérdező kommentje:
...
2013. márc. 10. 12:35
 6/9 Valletta ***** válasza:
Ez nem igazán függ a zabla erősségétől. Esetleg arra tudok gondolni, hogy ha a hibás szárkezelésed az oka az ellenkezésének, akkor egy erősebb zabla csak fokozná a helyzetet.
2013. márc. 10. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Akkor ez lehet az előttem lévő lovas nevelte bele.. mert ma kipróbáltam és ha elengedem a szárt ügetésnél automatán már rakja a nyelve alá... ismerősöm azt mondta neki is csinálta a ló és az volt a baj, hogy nagy volt a zabla.. most kipróbálom egy kisebb zablával hátha nem tudja megcsinálni és leszokik róla.
2013. márc. 10. 14:58
 8/9 Valletta ***** válasza:
És nézd meg a pofaszíjakat is, én gyanítom, hogy hosszúak. Egy képet nem tudsz esetleg feldobni, hogy láthassuk?
2013. márc. 10. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Holnap készítek egyet.. Most volt időm utána olvastam lehet hogy farkasfog gyanús.. úgyhogy hívok egy hozzáértőt vizsgálja meg mert én nézegettem a száját de nem láttam semmit.
2013. márc. 10. 16:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!