Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mit tegyek az ellen, hogy ne...

Mit tegyek az ellen, hogy ne szúrjon az oldalam lovaglás közbe?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Lovaglás közbe mindig szúrni szokott az oldalam, ami azért nem kellemes egy órán keresztül.:( Tud valaki segíteni? Nagyon megköszönném! :)

Üdv: H.V.



2013. márc. 9. 15:48
 1/8 anonim ***** válasza:
Én olyankor kifújok minden levegőt, És előredőlök a ló nyakán hogy a maradék levegő is kimenjen. Utána nekem jobb szokott leni, próbáld ki!;)
2013. márc. 9. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Pivekla ***** válasza:

Hogyan szúr? Beszorul a levegő?

Ha igen akkor egyszerűen csak bocsánat, de meg kell tanulni levegőt venni, orron be, orron-szájon ki.

Bár érdekes, nekem csak futásnál kell erre figyelnem, lovaglásnál még sosem szúrt az oldalam, de hát everybody is different. :)

2013. márc. 9. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

"Edzés, különösen futás közben gyakran előfordul, hogy kellemetlenül szúrni kezd az oldalad. Ha viszont odafigyelsz, elkerülheted ezt a gondot.


Ez a kellemetlen szúró érzés tulajdonképpen nem más, mint a rekeszizom görcse. Eredetileg a rekeszizom lefelé mozdul, amikor belélegzel, és a tüdő kitágul, majd felfelé húzódik, amikor kilélegzel. A futással járó ütődés azonban néha akkor is lefelé tolja a rekeszizmot, amikor annak felfelé kellene húzódnia, ettől az görcsbe rándul, és máris jön a szúró érzés.


De van egy jó hírünk: megszüntetheted a problémát, ha odafigyelsz néhány dologra.


Lélegezz mélyeket: ha kapkodod a levegőt, a rekeszizmod nem nyomódik lefele, így a hozzá csatlakozó szalagoknak nem lesz alkalmuk ellazulni.


Ne egyél sokat: edzés előtt 3 órával már ne terheld agyon a gyomrod. Ha éhes vagy, válassz egy könnyű fogást, például egy szendvicset, vagy egy banánt egy órával a sportolás előtt. A folyadékfogyasztást viszont ne hanyagold!


Ne erőltesd: néha egyszerűen azért kezd szúrni az oldalad, mert túl sokat akarsz, és túlterheled magad. Lassíts, ügyelj a fokozatosságra!


Nyújtózkodj! A rekeszizom nyújtása is fontos, nem csak a vádlié! Nyújtózkodj naponta egyszer az ég felé, 20-30 másodpercig.


Dörzsöld meg: ha mégis szúrni kezdett az oldalad, masszírozd egy kicsit a fájós területet, és közben hajolj kicsit előre. Hagyd abba a mozgást, amíg megszűnik a görcs, és később is kapcsolj lassabb ütemre."

2013. márc. 9. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nekem is pont ez szokott lenni, pl ha egy nagyon kényelmetlen lovon sokat tanügetek :/ Csak az a problem hogy az oktatóm olyan szigorú, hogy nem engedi h pl megálljak lépésbe vagy könnyűügessek egy pár kört :s
2013. márc. 9. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Én is jártam már így egyszer - kétszer. Én azt szoktam csinálni (persze lépésbe), hogy veszek egy nagy levegőt, behúzom a hasam, egy 8-10 másodpercig benn tartom a levegőt és utána kiengedem. Ha ezután sem múlik el próbáld meg még egyszer.

Hogy ne szúrjon az elejétől kezdve ahhoz vegyél egyenletesen levegőt. Orron be, szájon ki egyenletes ütemben. :)

2013. márc. 9. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Az oldalad szúrását az is okozhatja, hogy bekajáltál lovaglás előtt. Ugyanis sportolás közben az agyból olyan üzenet megy a szerveid felé, hogy függesszék fel az emésztést, kell az energia a mozgáshoz. Viszont így fölösleges pangó vér maradhat a lépben, ami a szúró érzést okozza. Problémát nem okoz, de kellemetlen.

Érdemes bármilyen mozgás előtt 1-2 órával már nem enni.

2013. márc. 10. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! :)
2013. márc. 10. 09:32
 8/8 anonim ***** válasza:
Pályafutásom elején szúrt sokat az oldalam, mikor féltem. Hosszú idő volt rájönni, hogy nem a félelemtől szúr, hanem amiatt, hogy olyankor megfeszülök, görcsös leszek. Lazulj el, próbálj a lóval együtt menni, az előző válaszolók sok tippet leírtak.:)
2013. ápr. 2. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!