Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mi a véleményed a szabadidomít...

Mi a véleményed a szabadidomításról? Miért?

Figyelt kérdés

2013. márc. 10. 14:30
 1/7 Valletta ***** válasza:
29%
Cirkusz. Azért, mert cirkusz.
2013. márc. 10. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 x) ***** válasza:

Attól függ. Sajnos sokan vannak akik csak annyit fognak föl belőle hogy trükköket kell tanítani a lovaknak. Ez kb a 13-16 éves korosztály (van kivétel). Ők csak azért foglalkoznak szabadidomítással mert az milyen menő már, hogy le tudod fektetni a lovadat. Ehhez persze rengeteg jutalmat használnak, aztán csodálkoznak hogy anélkül nem csinálja meg a ló... tenyérbemászóak de nagyon.

De vannak akik tényleg arra használják amire való, és tényleg nagyon különleges kapcsolatot tudnak létrehozni bármilyen lóval. Az ilyeneket nagyon szeretem.

Mondjuk szerintem még mindig jobb csapatépítő egy hosszú, kettesben töltött terep a lovaddal mint 2 óra munka a karámban. :)

2013. márc. 10. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nincs vele semmi bajom, de engem hidegen hagy. Akinek ez bejön, az csinálja csak, de én eddig is tökéletesen megvoltam a "hagyományos" módszerrel, ezután is megleszek vele.

Amit nem szeretek vele kapcsolatban, hogy üzletág lett belőle, egy csomó kókler is megpróbálja eladni magát szabadidomítás címén, aki meg fogékony az ilyesmire, az bedől nekik. Alapvetően nincs vele semmi bajom, csinálja csak, aki szeretné, de engem nem érdekel, nem győzött meg.

2013. márc. 10. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Hmm.. Én 14 éves vagyok ezért rengetegen ellenem vannak amikor ki merem mutatni a cseppnyi érdeklődésemet ez iránt.. :/ És igen, minden válaszolónak tudok igazat adni, de abban végképp egyetértek, hogy üzletet csinálnak belőle. Nagyobbat mint kéne.. Pl. elmentem egy >név cenzored< természetes lókiképzés bemutatóra, erre... Tömény 3 órát végigdumál, közben csak áll a karám közepén.. Sugárzik róla hogy mennyire baromi büszke magára.. Erreee.. Vége az előadásának, mi egy kicsit tovább maradunk, parkolóban nagy szitkozódás.. Hát, nem bírják felrakni a lovaikat a szállítóra! .__. Azt sem tudtam hogy sírjak vagy nevessek de elég röhejes volt :'D
2013. márc. 10. 16:27
 5/7 anonim ***** válasza:
65%
szerintem meg azoknak való, akik fosnak a lovaktól és a lovaglástól, de azért szeretik a lovakat. így egész nap velük lehetnek, de nem "kell" felülni, vagy ha mégis, egy jó terepre már nem tudnak kimenni. egészségükre. az, hogy mindez párosul a "természetes pataalakulást segítő körmöléssel" és nyomorítják a saját lovukat, az már nagyobb baj, az meg pláne, hogy a könnyen befolyásolható emberekre ráerőszakolják a módszerüket. és persze mindennek a hátterében is pénz van.
2013. márc. 10. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
44%

Kedves utlsó: nem azoknak való akik félnek a lovaktól. Sőt ők egyáltalán nem félnek. Példa: meg mernéd csinálni azt hogy állsz két lovon nincs rajtuk se nyereg se kantár és úgy átugratni egy akadályt? Át mersz ugratni úgy egy 140 cm-es akadályt hogy a lovadon nincs semmi csak a nyakában egy kötél? Rá mersz ülni szőrén és agaskodni vele? Mersz vele vagtázni teljesen szabadon úgy hogy kitárod a kezed és nem kapaszkodsz? Hát igen... Pont ők félnek a lovaktól. És még azt nem is emlìtettem: mersz egy fekvő lovat egy másik lóval szőrén átugratni? Szóval szerinted még mindig félnek a lovaktól? Nem. Egyszerűen megbíznak egymàsban. És ez a legfontosabb.

Én szabadidomítás párti vagyok. És ez mindenkinek szól aki nem értékeli a szabadidomítást, és aki szerint ez csak egy cirkusz!!!

2013. márc. 11. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Valletta ***** válasza:
Én nem becsméreltem a szabadidomítást. A cirkuszi mutatványok nehezek, de attól még cirkuszi mutatványok maradnak.
2013. márc. 11. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!