Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Kukoricadarából mennyit kell...

Kukoricadarából mennyit kell adni neki?

Figyelt kérdés

Lovam kicsit lefogyott télen (semmi durva, csak a téli fogyás, tehát nem annyira vészes). Kukoricadarát szeretnék neki adni, 50kg-os kiszerelésben veszem.

Mennyit adjak neki belőle? Napi egyszer, a vacsorához elég neki fél fángli?

Nekem ezt mondták, így kéne adni neki. De bárhogy nézem, akkor több, mint 3 hónapig elég kéne, hogy legyen a zsák. Viszont azt is mondták, hogy egy hónapra elég.

Segítenétek, hogy kellene adni neki? Mert akkor hetente inkább kiviszem, mint hogy "elfogyjon" idő előtt.


2013. márc. 17. 20:47
 1/7 anonim ***** válasza:
Én télen és tavasszal míg nem kap erőre naponta egy fánglival adok, és úgy jó. aztán amikor jön a fűszezon onnantól már inkább a fű, és az abrak
2013. márc. 17. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Igen, én is télen akartam, csak nem jött össze több okból kifolyólag. De akkor ne fél, hanem 1 fángli legyen?

Arra gondoltam, kapja, amíg van.

Nem tudom mikor lesz, de a loviba az egyik repülőtérről levágott füvet hozzák a lovaknak, nem emlékszem már tavaly mikor kapták azt.

De kb addig elég lehet akár két lónak is ez a mennyiség?

2013. márc. 17. 20:58
 3/7 anonim ***** válasza:

Először is lónak nem adunk darát, csak maximum roppantott kukoricát, de inkább egészet szokás.

Másodszor kukoricánál különösen fontos, hogy fokozatosan adjuk neki, mert nagya szénhidrát tartalma és könnyen árthat neki, ezért először semmi féngli, 1 marék, aztán pár nap múlva 2 és így tovább. Az abraknak amúgy max 3-át lehet kukoricában adni, azt is jobb minnél jobban elosztani.

1 fánglival durván olyan 1,3kg kukoricát jelent, tehát fél féngli úgy 1,5-2 hónapig elég.

2013. márc. 18. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
*1/3-át
2013. márc. 18. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Csatlakozom az előttem szólókhoz, nem adunk a lónak darát, mert csak keresztülmegy rajta!!!! A roppantott takarmányok 80%-át hasznosítják a lovak, míg a szemes takarmányok 60%-át. Ha mindenképpen spórolni szeretnél, akkor roppantsd meg neki, de ne daráld. A kukoricába sok energia van, és jobbára fűti a lovat. Szerintem ne azzal dobj rá pár kilót, inkább vegyél neki Omolene tápot, azt zabbal kell keverni, olyan 4000 forint körül van egy zsákkal, egy hónapig biztos vagyok benne, hogy elég. Ezt szoktak adni a versenylovaknak is, ettől jó kondiban lesz. De ezzel a kukorica csirkekajával állj le szerintem minél hamarabb. -jó indulatból mondom-

B.

2013. márc. 19. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

A lovardában több ló is kap, és nagyon is jól néznek ki, de ők darálva kapják. Nem értem, szerintetek miért nem jó darálva?


Lovasok.hu-n ezt találtam:

A zab mennyisége etetésenként ebben a korban ne legyen több, mint 0,4 kg, a kukoricáé 0,2 kg (ha lehet őrölve, darálva, mert úgy jobban hasznosítható a ló számára).


Ez meg az egész szöveg:

KÉRDÉS:

Azt szeretném kérdezni hogy mennyi abrakot adjak kukoricából, zabból egy másfél éves, elég nagy csikónak (kb. 500kg)? Zoltán


VÁLASZ:

Kedves Zoltán,

másfél éves csikó súlyának még ha nagy is feltételezzünk inkább 250 kg-t. A lova igénye minimális terhelést feltételezve (amikor szinte nem csinál semmit, csak játszadozik a legelőn) a legfontosabbak 853 gramm nyersfehérje, 37 gramm lizin, 37 gramm Calcium, 21 gramm foszfor / nap. A nap folyamán kb 8 kg táplálékot fogyaszt el a lova. A zab mennyisége etetésenként ebben a korban ne legyen több, mint 0,4 kg, a kukoricáé 0,2 kg (ha lehet őrölve, darálva, mert úgy jobban hasznosítható a ló számára). Emellé adjon kb 7-8 kg jó minőségű réti szénát. Fontos a Calcium Foszfor aránya, amely ideálisan 2:1. Javaslom hogy adjon lovának korának megfelelő csikóvitamint (pld. Equimins Young Stock kiegészítőt) és csonterősítőt, dikalcium foszfátot.

2013. márc. 19. 19:38
 7/7 anonim ***** válasza:

A REV könyv azt írja, hogy napi:

- 0.5-1.0 kg abrak/100 ttkg

- 5kg széna (Mondjuk ebből én kicsit többet adok)

-1 kg takarményszalma

- 100 g ásványi anyag és nyalósó

Ez egy felnőtt, napi munkában lévő sportló számára van leírva. Elhiszem, hogy jó erőben vannak a lovak, de valószínűleg nem ettől. Kapnak mást is azok a lovak? Meg mivel mostmár nem kell őket annyira fűttetni, adjál neki árpát és zabot, a kukoricát mostmár csak kiizzadja lassan...

B.

2013. márc. 20. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!