Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Tényleg van magyar telivér?

Tényleg van magyar telivér?

Figyelt kérdés
Egy ismerősöm azt állítja, hogy igen, de ez igaz?

2013. márc. 27. 18:03
 1/8 anonim ***** válasza:
71%
fajtára nincs,de tenyésztésre van ezalatt értem,h itthon tenyésztik
2013. márc. 27. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
56%
Nem, a telivér szó csak a lótenyésztésben van jelen, és csak és kizárólag az angol és az arab fajtát illethetik vele, amennyiben az fajtatiszta, és mindkét felmenője visszavezethető a ménes alapítóinak valamely kancacsaládjára. Ezek amúgy zárt méneskönyvek, bekerülni nem lehet, csak beleszületni. Magyar telivér tehát nincs. Magyar félvér vagy magyar sportló van (aminél kb. annyi a kikötés, hogy itt szülessen, tehát lehet német # holland sportló is, ha magyar a tenyésztő, és itt születik a csikó...).
2013. márc. 27. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
48%

Első ne is haragudj, de te mégis mi a fenére gondolsz? Itthon tenyésztik... Tenyésztenek itthon mindent, furioso north star, gidrán, shagya arab, kisbéri félvért, magyar félvért, magyar sportlovat, nóniuszt, de magyar telivért pont nem, az ugyanis nem létezik. Angol telivért tenyészthetnek, de annak a fajtája nem módosul, amennyiben fajtán belüli, engedéllyel rendelkező mén fedez fajtán belüli kancát. Ha fajtán kívüli kancát, akkor a csikó a kanca fajtáját "örökli".

Magyar telivér nem létezik. A telivér egyébként arra utal, hogy a tenyésztés zárt, idegen ló semmilyen körülmények között nem kerülhet be. Ilyen fajta MO-n nem is igen van...

2013. márc. 27. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
67%
arra gondoltam,h pl németek,amerikaik is tenyésztik,de attól még angol telivér ,viszont fel van tüntetve,h hol tenyészették
2013. márc. 27. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
48%

A fajta attól még nem változik, zárt ménes, tehát akárhol tenyészted, ugyanabból a pár kancacsaládból, pár ménetől származó lovakról van szó, tehát csak annyi eltérés van, hogy ezeket elszállították Angliából, és máshol tenyésztik.


A magyar telivért én úgy tudom elképzelni, hogy valamilyen magyar lófajta x angol telivér, ami már ebből is látszik, hogy igazából nem telivér (hiszen kevert), csak telivérezett.

2013. márc. 27. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
67%

nem kötöszködni akarok,de hol olvastad,h változik a fajta?


A fajta attól még nem változik, zárt ménes, tehát akárhol tenyészted, ugyanabból a pár kancacsaládból, pár ménetől származó lovakról van szó, tehát csak annyi eltérés van, hogy ezeket elszállították Angliából, és máshol tenyésztik.

Én is pont ezt írtam nem tudom,h ebben mi az érthetetlen...

2013. márc. 27. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Szerintem az első úgy értette, hogy olyan fajta, hogy magyar telivér nincs, de ha jelzőként használja a magyart, akkor a Magyarországon született telivért jelent.
2013. márc. 28. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
igen utolsó így értettem
2013. márc. 28. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!