Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Kólika megelőzésére jó az...

Kólika megelőzésére jó az étolaj? Mennyit adjak belőle?

Figyelt kérdés
Én heti 2 dl-re gondoltam. Úgy tudom az jó "hízlalásra" is. Akkor mennyit érdemes adni neki?
2013. márc. 30. 10:14
 1/7 anonim ***** válasza:
lehet hülyeséget mondok, de szerintem ne adj neki...inkább gyógynövényeket használj
2013. márc. 30. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Soha nem adtam étolajat a lovamnak, de soha nem is kólikázott be. Megfelelő takarmánnyal kicsi az esélye, bár azért mindig ügyelni kell rá, lehetnek frontérzékenyek.

Hízlalni nem tudom, miért ezzel akarod, növeld a széna mennyiségét, és esetleg adj kiegészítő takarmányt (pl. omolene 500). Mellé természetesen rendszeres munka, hogy izmosodjon is.

2013. márc. 30. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A kólika megelőzésének legjobb módja a tiszta, jó minőségű takarmány, okosan adagolva. Ha rossz kaját vagy túl sokat/túl hirtelen többet kap, akármit adhatsz neki, akkor is bekólikázik.
2013. márc. 31. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Több szénát nem tudok neki adni mert van egy olyan remek szokása hogy felzabálja maga alól a szalmát. A szénánk nem túl jó minőségű ezalatt azt kell érteni hogy sásos tehát nem penészes. Ezért is eszi meg először a szalmát. Ilyenkor pedig örülni kell hogy van nem még azt nézni hogy milyen. Tehát nem lenne tanácsos több szénát adnom ugyanis pont a túl sok rost miatt kólikázott be. Amúgy is érzékeny ló a másik 4 év alatt eddig nem kólikázott be. A szalmazabálást nem tudom jelenleg kivédeni mert ahonnan kapnánk forgácsot ott most nincs.
2013. márc. 31. 21:33
 5/7 anonim ***** válasza:

Ha van mód, akkor tedd át sima föld, esetleg füves talajú karámba, és csak szénát és abrakot kapjon. A kólikát leginkább a megfelelő takarmánnyal lehet kivédeni, jövőre már nyáron venni kéne megfelelőt.

Fűrészporon én nem állítanám, egyrészt porzik, másrészt nem tud benne turkálni néha, keresgélni valami finom után, harmadrészt a forgácsot mielőtt beteszed, át kell forrázni, majd kiszárítani, különben rühességtől kezdve bármit elkaphat tőle (mi mondjuk nem lóval, de tengerimalaccal és ismerősöm pár nappal később csacsival járt így).

2013. márc. 31. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Van karámunk is legelőnk is. A karámban nyakig érő sár van a legelőn pedig térdig érő víz. Nyáron kinn szoktak lenni a karámban éjjel is de mivel nincs fedett beállónk ezért figyelni kell nagyon. Forgácsot a lovardában ahol gyakorlaton voltam ott használtunk de semmi baj nem volt belőle. Mi amikor lehet ki rakjuk őket karámba de a lovak se szìvesen vannak nyakig érő sárba.
2013. ápr. 1. 08:47
 7/7 anonim ***** válasza:
Semmi baja nem lesz a sártól, csak tisztítani lesz nehezebb (ha megszárad, lejön simán). Ridegben félridegben is kint vannak télen-nyáron, két oldalt és felül fedett beálló mondjuk jégeső és szél miatt esetleg jó lenne.
2013. ápr. 1. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!