Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti mit használtok bolha,...

Ti mit használtok bolha, kullancs megelőzésére? Mit ajánlanátok, és mennyi ideig hat?

Figyelt kérdés
2012. ápr. 3. 18:45
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Én egy "házi" bolha nyakörvet szoktam használni. Nekem a boltban kaphatók nem váltak se. Se a csepp, se a nyakörv.


A kutyanyakának átmérőjéhez illő, nedvszívó, nem muszálas textilzsebkendőt vagy kendőt 12 órán keresztül az alábbi folyadékba kell áztatni: 2-3 csepp levendulaolajat (vagy friss levendulát), fél teáskanál kakukkfüvet (ha van, akkor frisset!), 1 kávéskanál édesköményt, 1-2 gerezd apróra vágott, összenyomott fokhagymát,1 teáskanál tiszta alkoholt (vagy vodkát) annyi szénsavmentes ásványvízben kell összekeverni, hogy a kendőt ellepje. A nedves kendőt kiszárítva, lazán a nyakörv mellé, a kutya nyakára kötve, hetekig védettség biztosítható a nemkívánatos élősködők ellen.


Nekem ez nagyon bevált! Én akkor szoktam a kutyákra tenni általában mikor erdei sétákra megyünk de rajta lehet állandóan is.

Egy textil nyakörvvel is meg lehet csinálni.

2012. ápr. 3. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Még nem is hallottam ilyet, de köszi szépen a hasznos ötletet.
2012. ápr. 3. 19:16
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Mi két szert párhuzamosan használunk, a Kiltix nyakörvet, ami elvileg 7 hónapig hatásos (de inkább a fél év a tuti), és a Ftrontline Combo cseppeket, ezt 4 hetente kell ismételni.

De tele van ilyen és hasonló kérdésekkel ez az oldal hasonló kérdésekkel, nézelődj, olvasgass.

2012. ápr. 3. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi neked is.
2012. ápr. 4. 11:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!