Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Nem nagy a szájába a zabla?

Nem nagy a szájába a zabla?

Figyelt kérdés

[link]


Nem értek teljesen hozzá, de nekem fura a zabla, meg az egész kantár. Nem nagy?


2013. ápr. 2. 12:41
 1/10 anonim válasza:

Szia!

Szerintem a kantár hosszúságrarövid, de amúgy széles.

A zabla pedig hatalmas az ő szájába:D

2013. ápr. 2. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Akkor jól láttam! :D
2013. ápr. 2. 12:58
 3/10 anonim ***** válasza:
Szerintem a kantár és a zabla is egy nagyobb, cob-os méretű pacira való, igazából... De a kantár minimum, hogy nincs jól beállítva, a zablából meg nem kéne, hogy ennyi kilátszódjon, mondjuk úgy.
2013. ápr. 2. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
S ez nem kényelmetlen a lónak? Nem 'állatkínzás' ?
2013. ápr. 2. 13:48
 5/10 anonim ***** válasza:
Nem jó neki a kantár. Az orrszíj túl magasan van, és laza, a pofaszíjak hosszúak, a zabla túl nagy. Ez kényelmetlen neki, Mert rossz helyen fekszik a szájában, nem a fogak közti résben, rosszul hat a szájszögletre, nyelvre. Az orrzó abban az esetben lenne kényelmetlen, ha felül meghúznák, de így lazán inkább csak vicc. Az üstökétől nem igazán látszik, de szerintem a homlokszíj is szűk, ez a kantár nem való erre a pónira. Ha már itt tartunk, a nyereg nagy a kislánynak, de ez iskolalovaknál gyakran előfordul, egy nyergük van, abban ül mindenki, ez inkább a lovasnak kényelmetlen, mint a lónak. A patájából nem sok látszik a fű miatt, de azon is megakadt a szemem, mintha bakpatás lenne. A lovarda nem győzött meg ezzel a képpel, hogy ide járjak lovagolni...
2013. ápr. 2. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
5. vagyok. A következő képen az is látszik, hogy meglehetősen leharcolt állapotban van a kantár... [link] ez pedig, kettővel lapoztam tovább a képek közt, itt már nem is részletezem, mi nem stimmel a kantáron, itt is jól látszik, hogy nem a felszerelés minősége az elsődleges...
2013. ápr. 2. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nincs jól ráállítva a fejére, de az állatkínzástól azért ez mesze van...
2013. ápr. 2. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
De egyébként nem is igen találni olyan képet, amin a ló támaszkodik, a hátát elengedetten lengeti, és a súlyának nagyobbik részét a fara hordozza...
2013. ápr. 2. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Az a vicces, hogy azt sem tudják hogy Hannoveri orrzó van a lovukon... :S (a duckó és a bajszos bácsikára gondolok)
2013. ápr. 2. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Na igen, azon én is nevettem egy jót. Bár, azt is el tudom képzelni, hogy angol orrzónak szánta, csak nem sikerült a hosszát beállítani, de valószínűbb, hogy sosem hallott még hannoveri orrzóról, ezért csatolta a zabla mögé. Több képen is látok igen érdekes, és kreatív felszerelés megoldásokat, de akkor is az nálam a nyerő, mikor nem húzzák ki a ló lábát nyergeléskor, megvárják, míg feltöri a (gagyi) heveder, és akkor tejes zacskót húznak rá, és a virító tejes zacsit még a versenyre sem veszik le. Bár erre itt az albumban nem láttam példát, versenyen, edzésen többször találkoztam már a megoldással, sajnos vannak ilyenek.
2013. ápr. 3. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!