Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Herélés mennyibe kerül?...

Herélés mennyibe kerül? Lábadozási időszak?

Figyelt kérdés
Tudom hogy a ló méretétől is függ, és az altató mennyiségétől, esetleg az állatorvos kiszállási díjától. De kíváncsi vagyok hogy akinek a lovát herélték (vagy ismer ilyen lovat) azt mennyiért herélték? Akinek van ilyen "tapasztalata" és írna egy árat azt nagyon megköszönném. Illetve hogy herélés után mennyi idő volt a lábadozás és az illető ló/póni hogy viselte ezt? Utána mennyiben változott a viselkedése?

2013. ápr. 2. 20:46
 1/7 anonim ***** válasza:
Az enyém kriminális eset volt. 25 ezer volt a herélés. A lábadozás lótól is függ. Nálunk 2 hétig is be volt neki dagadva illetve mindig visszadagadt neki. A mozgatástól jobb volt. De hallottam olyat is hogy semmi nem látszott meg rajta.
2013. ápr. 2. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy azért is kell minél előbb elkezdeni mozgatni (lépésben, futószáron, teher nélkül), hogy a genny kijöjjön belőle, így belülről kifelé tudjon majd gyógyulni a seb, nem fordítva.
2013. ápr. 2. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nekem herélték a lovamat, 45 rugó volt. Bár mondjuk kapott tetanuszt is. Ez amolyan középkategória, van olcsóbbért, de hallottam már 60 ezerér is.

Valóban hamar el kell kezdeni mozgatni, pont az előttem szóló mondta, hogy miért: hogy tisztuljon a seb, és belülről gyógyuljon. Ha begyűlik, akkor megint orvost kell hívni, és akkor fel kell nyitni megint a sebet >.<

A műtét után pár óra, ameddig egyedül lehet hagyni, mert kába, és dölöngél, segíteni kell neki, hogy ne essen el... legalábbis nálunk így volt.

Én 1-1,5 hónap után tettem rá nyerget asszem, de akkor is csak léptünk. Mire vágtázni tudtok, az beletelik pár hónapba. 2-3 szerintem. Legalábbis én nem mertem kockáztatni, lehet, hogy hamarabb is lehet...

2013. ápr. 2. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ja, a lábai nekem annyira nem dagadtak be. Szerintem ha mozgatva van, akkor ez nagyjából kikerülhető. Mi reggel-este mozgattuk, és szépen begyógyult a seb, nem gyűlt be.
2013. ápr. 2. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Emyke031 ***** válasza:

Kb. 25/30.000-65.000 Ft, attól függően, hogy állva,vagy fekve végzik, esetleg klinikán csináltatod, ...

Már másnap is sétáltatni kell napi 1-2x 10-15p-et, aztán fokozatosan növelni az időt.-Hamarabb lehúzódik a gyulladás, ki tudnak váladékozni a savak, genny, ...

Gyakran kell fertőtleníteni, majd mosni a területet, kosz, por nem érheti- kb 1hónap alatt szépen begyógyul. Átlag 4-6hónap, mire teljesen kiürülnek a hormonok, mire "megszűnik a csődi viselkedés", de kb 1,5-2hónap után már jelentős a változás.

2013. ápr. 3. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én 2008-ban fizettem 50 ezret...Kb két hét kicsit lefogyott más gond nem volt.
2013. ápr. 3. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Sziasztok, tudtok ajánlani megbízható állatorvost Budapesten, illetve a környékén, aki nem horror áron kasztrál?
2015. szept. 14. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!