Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Nektek mi a véleményetek...

Laura012 kérdése:

Nektek mi a véleményetek róla/ Érdemes lenne megvenni?

Figyelt kérdés
[link]
2013. ápr. 3. 13:59
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
76%

Fél éve nem csinál semmit, tehát ha versenyezni szeretnél vele, vagy bármi ilyesmit, kb kezdheted elölről a felkészítését, és az első pár hétben valószínűleg elég "vadállat" lesz, tehát nem kezdő alá való, ráadásul pont azért, mert nem lovagolták bő fél éve, nem is igen tudod ott helyben kipróbálni (illetve ki tudod, de sok lényegi infót nem biztos, hogy kapsz belőle).

Szerintem ilyen lovat olcsóbban is kapsz.

2013. ápr. 3. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Személyesen beszéltem a tulajjal, engem is érdekel, vasárnap megyek megnézni. Az elmondása alapján "nem szelíd". Furcsa nekem az egész ember, nem mennék bele vele üzletelésbe, így is tartok kicsit a találkozótól, nem ajánlom. Eddig valószínűleg senki se nézte meg, az én kedvemért vitte olyan helyre, ahol van pálya, ki lehet próbálni. Már múlt héten is mentem volna, azt mondta, még ne, mert inkább foglalkozik vele előtte kicsit, el tudom képzelni azt is, hogy mire odamegyek, két órát futtatták, és leszedálták, hogy megtűrjön a hátán... Bár a videók alapján szép kis paci, nem győztek meg. Vasárnap személyes tapasztalataimról is be tudok majd számolni, ha érdekel, írj privátban, esetleg hasonló kaliberű lovakat is küldhetek, én is ilyeneket keresgélek.
2013. ápr. 3. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

[link] papírok (útlevél, oltási könyvként ez funkcionálna ugye) miatt be kéne süttetni, de ennyi pénzárt messze inkább ez.

[link] ugrólónak esetleg, vagy

[link] esetleg ezt még megnézném.


Hogy előbb foglalkozik vele, az amúgy nem gond, mert fél éves "embert se látott" után ha ráülsz és nem vagy vérprofi, abból halálos balesettől kezdve bármi lehet, csak a ló teljes tudásszintjének felmérése nem.

De nekem gyanús az a ló, én elfelejteném, igazság szerint... Annyi pénzért messze jobbat kapni.

2013. ápr. 3. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Kedves előző válaszoló, azt, hogy gyanús, hogy érted? Nekem a két videó alapján szimpatikus. Ha bővebben írnál a kételyeidről, sokat segítenél nekem, nem értem még, miért gondolod ezt. Köszönöm!
2013. ápr. 3. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Minimum az, hogy fél éve csak áll, de versenyre van felkészítve, egyúttal nem szelíd... Most akkor a három közül melyik igaz?

A videón olyan, mintha nemvalós támaszkodást látnánk, hanem veiroter által kierőszakoltat, ami látszatra szép, de szinte kizártnak tartom, hogy valójában támaszkodna, pedig az idomítottság alapja lenne, hogy önszántából a zablához lépjen, az idomítottság pedig az ugrás alapja.

Nyeregből nem is látunk ugratni vele, ez megint csak hiányzik.

Herélt, tehát tenyészértéke 0, ennek ellenére az ára elég magas, fél éve embert se látott, herélt, totál vad de versenyre ideális, belovagolt, de istállónyugalomba inkább ne lásd, előtte helyreteszem lovat meg nem biztos, hogy ennyiért akarnék venni, mert szerintem ebbe a lóba jó fél év komoly meló kell minimum.

2013. ápr. 3. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Köszi! 600-at én is sokallom érte, de 4-500-ért nem lenne olyan rossz szerintem. Főleg hobbira használnám, félridegen tartanám, így a mozgása rendben van, nem hiszem, hogy a maximumot akarnám az ugrásából kihozni, csak kezdő versenyek... Szeretem a kicsit telivér-jellegű pacikat, azért is tetszett meg. De minden csak a személyes találkozó után dől el úgyis... :)
2013. ápr. 3. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy a hobbihoz meg főleg képzettebb ló kellene, aki a nem teljesen pontos segítségekre is jól reagál, van idegrendszere, nyugodt, szelíd (!), és bízik az emberben... Tehát képes a zablához lépni, idomított. Ez már csak ahhoz kéne, hogy 3 hét múlva ne ott állj felette, hogy kéne egy profi, aki átlovagolja.

Rengeteg idomító edzés kéne ennek a lónak, mielőtt bármilyen ugrást is lát nyeregből, már 450 ezerért is jobb lovat kapsz, akár belovagolt telivért is (azt még olcsóbban is... 150-ért elhozod a lovat, valamennyiből be/átlovagolják, a maradék összeg mehet edzőre az első időszakban).

2013. ápr. 3. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:
Ha hobbiból használnád szerintem megfelelne... De így is foglalkozni kéne vele. Nem tűnik rossz lónak.(láttam nála drágább de rosszabb lovat). Hát én ezen a videó alapján nem tudnék dönteni. Csak akkor venném meg ha láttam volna élőben is. Meg persze lovagoltam rajta. :)
2013. ápr. 4. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Aktualis meg a kerdes? Most lattam szemelyesen.
2013. ápr. 7. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszokat! Nem ő lesz az akit megfogok venni!! Őt néztem ha akartok akkor róla is mondhattok véleményt: [link]
2013. ápr. 8. 14:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!