Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ezt a lovat korán kezdték...

Ezt a lovat korán kezdték lovagolni, azért ilyen a háta?

Figyelt kérdés

[link]


Még nagyon fiatal, 3 éves, de rendszeresen dolgoztatják, napi szinten terepre megy? Ez lehet jó, vagy csakis rossz? Ezért ilyen a háta?


2013. ápr. 4. 15:54
 1/5 anonim ***** válasza:
Okozhat ilyen görbe hátat, a korán elkezdett munka vele, de szerintem ez nem mutatkozna meg ilyen hamar a hátán! Szerintem ezt örökölhette. Egyébként a tenyészkancák háta is ilyenné szokott deformálódni, de idős korukra. Ezért, furcsállom, hogy 3 éves létére így néz ki. Érdekes
2013. ápr. 4. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ha nagyon megnyomják a hátát, amíg még gyengék a hátizmok, akkor biza 3 éves korára már gond nélkül jelentkezhet a dolog, ha pl 1-1,5-2 évesen már "belovagolták". Ez csak engatívum lehet, ugyanis soha nem jön helyre, ellenben nem lesz képes feladni, lengetni a hátát, így a lovaglás idővel komoly hátfájdalmakat okozhat, ez pedig akár a lábakra is kisugározhat.

Az ő háta amúgy nem tűnik annyira durvának, bár nincs róla egy rendes kép se, igazság szerint.

2013. ápr. 4. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A háta nem tűnik durvának, de semmiképp se jó, ha épp hogy 3 évesen napi szinten nehéz bácsik lovagolják. Szerintem nála a hátuljával van a gond, túlnőtt a fara, vagy magasabban áll, esetleg ferde az egész kép. Kéne róla pár rendesen beállított kép. Vagy a háta előremélyedt, vagy a fara magas, vagy mindkettő, lehet, hogy a marja is közrejátszik abban, hogy csúnyának tűnik, nekem úgy tűnik, eléggé elmosott a marja. Próbálj meg róla pár friss képet kérni, felszerelés nélkül, abból jobban megállapítható.
2013. ápr. 4. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha megnézed a bal hátsó lába pihen, ilyenkor a jobb csípője magasabbra kerül -> csalhat a kép.

3 éves lovat azért még nem kellene rendszeresen megtermett lovassal terepre küldeni. szerintem

2013. ápr. 4. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
szerintem semmi gáz nincs a hátával, csak úgy áll, hogy magasabban van a hátulja, ezért tűnik roggyantnak a háta.
2013. ápr. 7. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!