Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Van rá esély hogy a heréltetés...

Van rá esély hogy a heréltetés után megváltozik a csikóm viselkedése?

Figyelt kérdés
Van egy 1éves méncsikóm,3 hónapos korába került hozzám nagyon barátságos emberközpontú volt!De 3 hónapja teljesen kezelhetetlenné vált.(csipked,harap,felágaskodik,ha úgy adódik akár támad is!)Többen javasolták,hogy heréltessük ki és így talán megváltozik a viselkedése.A kérdésem az lenne,hogy van e rá esély hogy a heréltetés után tényleg megváltozik??

2013. ápr. 7. 17:56
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
A herélés után mindenképpen nyugodni fog, de itt alapvető dominanciakérdés is van a háttérben, ami azt illeti.
2013. ápr. 7. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

és ez ellen lehet tenni valamit?valami jó tipp?

(semmi estere sem szeretnék megválni tőle.)

Amúgy köszönöm a válaszod! (:

2013. ápr. 7. 18:07
 3/6 anonim ***** válasza:

Egyetlen egy dolgot kell azonnal büntetni! Ha emberre támad!Körülbelül hét éve futószáraztam egy hevesebb vérmérsékletű kancát, ágaskodva nekem jött. Akkor egyszer bántottam lovat, de azóta minden rendben van, egy rossz mozdulata nincs, együtt dolgozunk.

A herélés javallott, főleg ha nem akarod ménvizsgára vinni.

2013. ápr. 7. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok, ahogy az előttem szóló is írta, ezt tisztázni kéne vele. Ha csipked, csapj kicsit az orrára, bár méneknél ez elég gyakori szokás, de tanulja meg, hogy nem teheti meg, mert Te vagy a főnök, és Te ezt nem tolerálod!

Nem kell eltörni az orrát, persze, de ne legyen bűntudatod - ha kint lenne legelőn, sok lóval, és azokat kezdené csipkedni, azok se bújnának el, hanem istenesen oldalba rúgnák.

A harapás, ágaskodás szintén nem tolerálható viselkedési forma, ha kell, csapj rá, szólj rá esélyesen, ne félj akár odacsapni se neki - ne aggódj, ezt általában egyszer, max. kétszer kell megvitatni vele. Rád próbált, hogy ki lesz a vezér, Te ráhagytad, valakinek márpedig irányítania kell, így ő lett az, és most minden alkalommal tudatja is Veled, hogy ő az úr, ennek megfelelően találj viselkedni vele!

Erre lovaglás alatt is figyelni kéne, mert láttam már amúgy teljesen nyugodt, kiegyensúlyozott lovat ránőni a gazdija fejére, végén csak tolatni volt hajlandó és ágaskodni nyereg alatt, mire hívott edzőt, ez odáig fajult, hogy szó nélkül levágta magáról a gazdit (pedig elég szolga lelkű lovacska, rangsorban leghátul van legelőn...), edző felült, párat rávágott a seggére, a paci máris átértékelte a kérdést, hogy na jó...


A herélés indokolt lehet, mert nyugodtabbá és kiegyensúlyozottabbá válik, illetve mivel még soha nem fedezett, egyes ménes jellemzők ó eséllyel soha nem fognak megjelenni nála (azért mondom, hogy jó eséllyel, mert mire a hormonok herélés után ürülnek, az azért idő, addig bármi megjelenhet nála).

Ha herélteted, arra kéne ügyelni, hogy az első naptól mozgatni kéne, teher nélkül, futószáron vagy vezetőszáron, csak lépésben kezdetben, hogy a genny távozzon, így belülről kifelé tud majd gyógyulni a seb (ha kívülről gyógyul, a genny bent rekedhet, szélsőséges esetben újra fel kell nyitni).

2013. ápr. 7. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ha egyedül van tartva nem csoda, hogy ezt csinálja... (egyedül van?) Egyébként mindenképpen javasolnám a herélést, még mielőtt nagyon csődörös lenne..


Nekem már csak 1 kérdésem van: hogy került 3 hónaposan hozzád? Akkor lett leválasztva??? Vagy az anyjával együtt? Mert ha 3 hónapos kora óta nincs lovak között, akkor az egy szocializálatlan elcseszett sanyarú lósors..

2013. ápr. 7. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Általában 6 hónaposan szokták leválasztani őket, ha 3 hónaposan már egyedül van, az általában az anyaállat elhullását jelenti, de láttam már olyat, hogy kb. 1 hónapos csikót leválasztottak, és onnantól táppal nyomták, hogy az anya minél előbb újra lovagolható legyen (persze lovasiskola...).

Azok a lovak, amelyek nincsenek lovak közt, idővel valóban alulszocializálttá válnak, és sokszor ezek agresszívek később a többi lóval szemben (nem, ilyenkor nem az történik, hogy "nem tudja, mit jelent rúgni", hallottam már ilyet is, ez bődületes baromság).

2013. ápr. 7. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!