Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Sörény egy oldalra "nevelése"?...

Sörény egy oldalra "nevelése"? Hogyan?

Figyelt kérdés

Új lóval foglalkozom, aminek a sörénye összevissza, mind a két felét betakarja a nyakának. Ez engem nagyon zavar, ápolatlan is a sörénye. Szó szerint kettőbe van választva, mint egy úriembernek. Viccesen néz ki :P


Hogyan tudom átnevelni az egyik oldalra az összes tincset?



2013. ápr. 12. 17:53
 1/3 anonim ***** válasza:

Esetleg befonhatod, vagy ilyesmi, de az igazán dús sörény gyakran jár ezzel.

Ha ápolatlan, akkor ha jobb idő lesz, én ki/meg szoktam mosni, kis WU2-vel, aztán minden nap szőrkefével vagy gyökérkefével átfésülöm (sörényfésűvel ne, mert csak kitépkedi a szőrét).

2013. ápr. 12. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Fond be, a hosszú fonatok könnyebben maradnak egy oldalon, de oldalra is bogyózhatod, csak ne maradjon úgy napokon keresztül. Végig is fonhatsz egy csíkot az alján-oldalán a sörénynek, ez is egy oldalt tartja. Ha tudod mosni, most, vagy majd nyáron. Sima sampon is jó rá, de vannak sörénysamponok is direkt erre, meg ápolatlanság ellen a kiséfülő spray rengeteget segít. Puha, könnyen fésülhető, fényes, és ápolt lesz a sörénye. Az ápoltságon az is segíthet, ha levágod kb 10 cm hosszúra. Ez nem olyan rövid, hogy még széjjelebb álljon, de sportlovas kinézete lesz tőle. Nekünk van egy csoffadt 25 éves kancánk, ha így levágjuk neki, formás sportlónak nézik :)
2013. ápr. 12. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Nagyon hasznosak! :) Zöld kezek mentek.
2013. ápr. 16. 21:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!