Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ciki lenne ha a kezemet a ló...

Ciki lenne ha a kezemet a ló nyakára tenném (rá vagy két oldalra) vagy a nyeregkápára?

Figyelt kérdés
Nagyon mozog a kezem amikor lovagolok és arra gondoltam hogy ráteszem a nyakára vagy a nyeregkápára vágta közben.Nem kapaszkodok csak hogy rajta legyen.Így kitámasztom vagy nem is tudom hogy mondjam.Vagy hogyan oldjam meg hogy ne mozogjon?
2012. júl. 29. 12:01
 1/10 anonim ***** válasza:
tudatosan figyelj rá és korrigáld
2012. júl. 29. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Törekedj arra , hogy ne mozduljon fel-le a kezed, csak rugalmas legyen. Ha sokat gyakorlod rögzülni fog a helyes módszer.
2012. júl. 29. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
az a baj hogy a kezem elöre-hátra mozog
2012. júl. 29. 12:12
 4/10 anonim ***** válasza:
Ha ráteszed a kápára sosem fogod tudni kijavítani. Nekem is mozgott egy ideig, de csak lépésben... de figyeltem rá, próbáltam nem mozgatni és ma már nem mozog egyik jármódban sem. :)
2012. júl. 29. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ezt úgy is szokták tanítani, hogy a kápához vágta közben hozzáérjen egy kicsit a kezed. Nem a marjára. Az leszorítás. Csak érezd a kezeddel az első kápát.
2012. júl. 29. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Inkább fogj sörényt a szár mellé, ha bizonytalan vagy.
2012. júl. 29. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ez nem jó ötlet, a rossz kéztartás fog rögzülni, és csak tetézed a bajt. Ülj vissza futószárra vágtázni, és addig csak a nyerget fogva vagy csípőre, vagy a hátad mögé stb. tett kézzel vágtázz, amíg el nem sajátítod a független kéztartást.
2012. júl. 29. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
előre hátra kellene is, hogy mozogjon a kezed, hiszen a lovad feje is mozog. ha a szár löttyen-feszól, akkor van gond. utóbbi akkor is fenn fog állni, ha letámasztod a kezed, hiszen a lovad feje mozog, a kezed viszont fix..
2012. júl. 29. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
A szár feszes,nem löttyen meg.csak mozog a kezem elöre hátra úgy 1centiket,az oktatóm azt mondta tartsam egy helyen..de ez nem meg,amúgy igen annyira mozog mint a lónak a feje
2012. júl. 30. 01:08
 10/10 anonim ***** válasza:

Ha letámasztod a kezed, hogy tervezel felvételeket csinálni? Meg egyébként is, az a jó, ha velemenő kézzel lovagolsz, vagyis követed a kezeddel, ahogy a ló feje mozog, hogy egyenletes legyen a húzás, felvételkor meg rövidítesz rajta. De ha letámasztod a kezed, akkor olyan mintha egy fix kikötő lenne rajta, és a lónak se jó, folyton megakadna a szárban, ahogy mozog a feje.

Mondjuk itt nem 10 centikről van szó, csak egy pár.. És ahogy halad az ember, már annyi se lesz, csak milliméterek.

2012. júl. 30. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!