Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Homokos vagy füves pálya a jobb?

Homokos vagy füves pálya a jobb?

Figyelt kérdés
és miért?:)
2013. ápr. 12. 20:19
 1/7 anonim ***** válasza:

A pálya minősége a fontos. Kellően rugalmas legyen, ne túl kemény, és ne is süppedős. A gyep kicsit jobbá teszi a talajt a ló lába számára, kevésbé süpped, kicsit rugalmas, ráadásul vágta jármódban is nehezebb megbontani (a vágta jármód viseli meg a legjobban a pályát).

Homokos talajnál fontos lenne, hogy mi van alatta - pl. ha beton, akkor nagyon vigyázni kell: a lovakat minimum patkolni kell... A homoknál megfelelő minőségre van szükség, ami rugalmas, kellően masszív, de nem túl kemény (bizonyos keménység azért indokolt!), és nem is túl puha.

2013. ápr. 12. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
én a füvest jobban szeretem hogy miért hát azt nem tudom :D
2013. ápr. 12. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
Véleményem szerint mindkét út a háttérhatalmak, az emberiség elferdítésére tett törekvéseinek eredményeként jött lére :D :D :D , egyébként meg attól függ milyen játékot akartok rajta játszani :D
2013. ápr. 12. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 x) ***** válasza:
Sok mindentől függ. Például western lovakkal jobb homokon dolgozni, mert kevésbé roncsolja a ló lábát (ha láttál már westernes videót akkor gondolom tudod miről beszélek). De én a füveset jobban szeretem, tulajdonképpen semmit nem kell vele csinálni. A homokot nyáron edzés előtt föl kell locsolni, hogy ne poroljon, de nem sokat számít mert úgyis tele leszel homokkal mire végeztek. Viszont esni kellemesebb rá :D
2013. ápr. 12. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Inkább homokos/poros pálya legyen, vagy gyéren füves, mert a füves iszonyat tud csúszni (patkóval is).
2013. ápr. 12. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Megfelelő gyeppel nem csúszik, max közvetlenül eső után.
2013. ápr. 13. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!:)
2013. ápr. 15. 17:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!