Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Milyen folyamatok mennek...

Milyen folyamatok mennek végbe az agyban, ha valaki jobb kézről átszokik a balra?

Figyelt kérdés

Tegyük fel:

-Elmúlt 20 éves

-Saját döntéséből kezd el írni

-Más eddig jobbkezes tevékenységeket is ballal végez(vaj kenése, kenyér vágás, fogmosás...)


A feltételek remélem világosak! Nem viccből kérdezem, tényleg érdekel a dolog!


2012. febr. 17. 23:55
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem semmi. Azt mondják, hogy a balkezesek ügyesebbek, mint a jobbkezesek. Aki jobbkezes, a bal agyféltekéjét használja, aki balkezes, az meg a jobbféltekét.
2012. febr. 18. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Valószínűleg ez csak statisztika, hogy "aki balkezes az ügyesebb", mivel belőlük kevesebb van(kb. minden 7. ember), így az arányokhoz mérten több az ügyesebb ember.
2012. febr. 18. 00:12
 3/7 anonim ***** válasza:
nem vagyok szakértő, de én is hallok dolgokat, szerintem legnagyobb részben ebben a témában az játszik közre, hogy míg a jobbkezesek a bal agyféltekét használják, ami logikusan, ésszerű érveken dolgozik, addig a balkezesek a jobb agyféltekét használják, ami pedig a játékosan, a megszokottól különböző módon akar működni. Szóval nem azt mondom, hogy a balkezesek ügyesebbek, mint a jobbkezesek (persze, minden téren vannak kivételek), de szerintem a legjobb része abban rejlik, hogy míg a jobbkezesek szabályok, határok, megtanult/betanított korlátok között gondolkodnak, addig a balkezesek betanultól/megszokottól függetlenül/továbbfejlesztve gondolkodnak, és ezt balkezesként mondom:D semmi nagyképűsgödéssel, de amibe belekezdek, arra általában átlagtól gyorsabban ráérzek, és jól is csinálom. Szóval na, kérdésedre is válaszolva, najó a folyamatokat nem tudom, de tömören annyi, hogy a jobb agyféltekéjét is elkezdi használni, ja és át lehet szokni, volt egyszer a Brainiac-ben. Mondjuk kíváncsi lennék, hogy mondjuk agyi CT-n van-e látható különbség előtte/utána képpel egy ilyen jobbkezesen. bocsi, kicsit elszaladtam a témától, de ezt le kellett írnom, ja és így ahogy írtam a választ, addig ez a videó jutott eszembe: http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=yib0M.. nézd meg, mert szerintem valamilyen szinten az érdeklődésedhez kapcsolódik.
2012. febr. 19. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Ez nagyon érdekes volt, köszönöm!
2012. febr. 19. 18:32
 5/7 anonim válasza:
A balkezesek rövidebb életet élnek kb 8 évvel, mert leterhelik a szívüket. Szerintem ez az átszokás az agyat is leterheli. Most már engem is érdekel :D.
2012. febr. 19. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
A szívüket az élsportolók terhelik le, én már tudom, nem a balkezesek... A tanulás, matematika, absztrakció, művészetek is rendkívül megdolgoztatják az agyat mégsem élnek tudósok/művészek szignifikánsan kevesebb ideig, mint hétköznapi társaik.
2012. febr. 20. 22:15
 7/7 anonim ***** válasza:

Én is átszoktam a bal kezemre, mikor a jobb kezemben a kézfejcsontok darabokra törtek egy harcművészeti versenyem során. Majd egy évig szinte nem is tudtam használni a kezem (nem törődtem a rehabbal)

Kénytelen voltam átszokni a bal kezemre. Mikorra teljesen helyre jött a jobb kezem voltak olykor kavarodások, reflexből nyúltam mindkét kézzel a késért, mikor kentem a kenyeret stb... Voltak vicces szituációk egy ideig :D

Utána írtam egy listát a leggyakoribb tevékenységeimről, aztán eldöntöttem, melyiket melyik kézzel fogom utána végezni. Bele telt pár hétbe, mire megszoktam. Azóta nincs gond. ;)

Remélem, segítettem valamit!

2018. jan. 4. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!