Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mekkora ló kell?

Mekkora ló kell?

Figyelt kérdés
Hány cm es ló kell egy x kg u embernek?Ugy értem hogy pl egy 100kg-os ember ne üljön egy 130cm es lovon...ugy gondolom hogy pl:egy 50kg-os ember minimum 130cm en ülhet...stb.Sz val én 80kg vagyok ezért kb minimum hány cm es lovon ülhetek?
2013. ápr. 24. 18:01
1 2
 1/11 FannaL ***** válasza:
Nem minden a cm. Pl. egy szép kerekebb fjordon(145-150) cm) simán ülhet 100 kg-os ember, de jól tudjon lovagolni. Lehát a ló test felípétése és a kora sem mindegy. Neked simán beajánlanám a fjordot, hucult, erős testfelépítésű 170 körüli melegvérű lovat. Én is ennyit nyomok, fjordot lovagolok és egy 175 cm-es 700 kg tömegű kisbéri és telivér mixet. :) Bár mondjuk jó lett volna megtudni hány cm vagy mert a 180 cm-es ember nem biztos, hogy jól mutat egy kislovon :D
2013. ápr. 24. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Én 80-al ülök egy arabon, de igazából még egy hucul is köhögés nélkül elvisz. Ugyanis nem az számít, hogy milyen nehéz vagy, hanem, hogy mennyire vered a ló hátát. 50 kilóval is simán nyomorékra lehet pattogni a lovat...
2013. ápr. 24. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat,sokat segítetettek! Amugy 7éve lovaglok és jól tudok..lovam sajnos nincs de csak kíváncsi voltam ha netán a jövőbe lenne lovam akkor hogy milyet válasszak.(Persze nem csak cm alapján választanék)
2013. ápr. 24. 18:24
 4/11 A kérdező kommentje:
160-165cm vagyok
2013. ápr. 24. 18:24
 5/11 FannaL ***** válasza:
Akkor megfelel a hucul a hafi és a fjord is. :) De ha vmi melegebb akkor legyen erős. :)
2013. ápr. 24. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Olyat, akin nem tűnsz kicsinek, 165 cm felettit nem javaslok a te testmagasságodhoz. A súlyod miatt biztos, hogy egy rámásabb ló könnyebben elbír, mint egy hucul, vagy egy szélesebb haflingi, de ne fajta alapján válassz, hanem egyed alapján. A lényeg, hogy középmagas, széles, erős ló legyen.
2013. ápr. 24. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Szia! Én magyar félvér lovakon lovagolok ugyan ennyi kilóval, rendszeresen járunk terepre, és nem tapasztaltam, hogy gondja lenne a súlyommal.
2013. ápr. 24. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
*gondjuk
2013. ápr. 24. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Magyar félvér minden ló lehet, aki Magyarországon született, és ismertek a felmenői, így elég nagy szórást mutat a "fajta", ezért csak ez alapján ne válassz lovat, de magyar félvérből valóban vannak erősebb, rámás lovak is.
2013. ápr. 24. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
a lovasok.hu-n volt egy cikk, csak most sajnos nem találom, hogy kutatók kiszámolták, hogy a lovas súlya ne legyen több, mint a ló súlyának 15%-a, mert e fölött már jelentősebb terhelésnek van kitéve a ló, sokkal szaporább a szívverése, a légzése, mint egy 15%-nál kisebb súlyú lovas alatt, tehát neked egy min. 540 kg-os ló kell ha jól számolom. ami nyilván nem a zsírjától 540 kilós, hanem méretéből adódóan.
2013. ápr. 25. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!