Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mi véleményetek az andalúz...

Mi véleményetek az andalúz lovakról?

Figyelt kérdés
Sziasztok!Láttam két gyönyörű eladó andalúz kancát a lovasok.hu-n és érdekelne hogy mi a véleményetek magáról a fajtáról? (azon kívül hogy drága:D)
2013. ápr. 24. 20:18
 1/6 anonim ***** válasza:

Az andalúzzal nem véletlenül magasiskoláznak az EPONA-nál, illetve Spanyolországban, díjlovaglásra valóak, abban remekelnek, ugrásban nem kimondottan jók.

Sajna Spanyolország egy időben kissé elfeledte, hogy neki van egy tradicionális, remek lova, mostanában kaptak észbe, és kezdenek újra életet lehelni a fajtába, így találni köztük egy-két nem teljesen ideális egyedet, de én összecsikarnám magam egyért, az biztos... Ámbár nincs kellő tudásom, hogy kihozzam belőle a maximumot, így talán felesleges lenne nekem, de valahol a végső cél egy ilyesmi kaliberű ló - nekem pl. :)

2013. ápr. 24. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 x) ***** válasza:
Szerintem hobbilónak nem a legjobbak. Tényleg díjlovaglásra lettek főleg tenyésztve, és ha már van egy andalúz lovad akkor illene megfelelően képezni is ami sok idő és pénz. A másik negatívum szerintem, hogy eléggé érzékeny fajta. Sok odafigyelést igényel. Ezen kívül nekem már most nem is tetszenek annyira, eléggé átment a fajta a divatló kategóriába. Például vesz egy egyszerű parasztember 2 "selejtes" andalúz lovat, berakja a kocsi elé és akkor ő már hű de nagy fogathajtó. Meg minden tizenéves kiscsaj könyörög egy ilyen lóért, de bánni vele meg idomítani már nem tudják. (Na jó ez gonosz volt, elnézést.)
2013. ápr. 24. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

(Első vagyok).


"Például vesz egy egyszerű parasztember 2 "selejtes" andalúz lovat, berakja a kocsi elé és akkor ő már hű de nagy fogathajtó." - nem véletlenül írtam, hogy a fajta elhanyagolása, majd hirtelen előkapása miatt akadhatnak nem teljesen ideális példányok, de egyúttal azt is leszögezném, hogy ha ezzel ilyen mélyen gyökerező gondod van, nézz szét az arab telivér háza táján :) Hú, na ami ott megy, na az az igazán durva - ott még ilyen "elfeledés" sem kellett, egyszerűen rámentek jó 30 éve, hogy kinézet-kinézet-kinézet, esetleg egyéb show elemek, és jónapot. Más nem is kell. Lehet találni remek pacit köztük, szó se róla, de messze nehezebb, mint korábban, és ez elkeserítő.


Ami a fogathajtást illeti, a lipicai vált a legnépszerűbbé, köszönhetően a magyaroknak, kissé komikus, mert valahol a véletlen dolga is volt ez, de ebbe majd talán máskor megyek bele, egy másik kérdésnél, ha lesz... :) Nos, tehát csak annyit, hogy a lipicai valahol az andalúznál gyökerezik, de mára bőven eltér tőle. a Bécs spanyol (ehhe-ehhe) lovasiskola használja őket előszeretettel magasiskolára, remekelnek ők is benne, pont ezért. Azonban a főleg fogatos használat átalakította a fajtát, az eddig lappangó, szunnyadó jellegek előtérbe kerültek - a barokkos, felfelé irányuló mozgás térölelővé vált, stb. Igaz, 8 helyen megy a tenyésztés, 1 hátas, 7 fogatos, az az egy még őrzi a lip "eredeti" állapotát.

Csak arra akartam kilyukadni, hogy ez benne van az andalúzban is, remek kocsis lehet, de az IGAZI fogathajtásban, mint sportágban, ezek a lovak mind komoly díjlovas képzést kapnak, és hihetetlen mértékű idomítottsági szinten állnak egyúttal.

Sajnálatos persze, hogy (szerintem gazdasági érdekek nyomán) egyre inkább azt látjuk, hogy a fogatsportban soha ki nem próbált holsteini lónak akarnak kedvezni az újabb és újabb szabályokkal... A lipicai annak idején mégiscsak az uralkodó réteg fogatlova volt, na.

No, kinyekeregtem magam, off end.

2013. ápr. 24. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én csak is ajánlani tudom a fajtát.

Okosak és nagy munkabírással rendelkeznek érzékenynek sem mondanám őket.Én terepre használom leginkább az enyémet,mert nem álok olyan szinten,h díjlovagoljak vele pedig őt is erre képezték.

Az itthoni állománnyal az a baj,h a külföldi selejtet hozzák be(mint a frízeknél) persze van kivétel is.

Andalúz is kezd "modernizálodni",h felvegye a versenyt a sport lovakkal a frírezeknél is ez a helyzet.

2013. ápr. 28. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Mondjuk a terep és az ugrómunka alapja is az idomítás, kb M-es szintig minden nyereg alatt dolgozó lónak képzettnek kell lennie, és a lovasnak is, különben minden lovas óra egy időzített bomba lehet...
2013. ápr. 28. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Az Andalúz ló, avagy magyarra fordítva a Spanyol tiszta-vérű erősségei a gyorsasági versenyek.

Kecses a mozgása. Cirkuszokban is lehet velük találkozni, leggyakoribb színei a világos szürke, illeteve a szeplős szürke.

2013. máj. 17. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!