Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mi a véleményetek a terápiás...

Mi a véleményetek a terápiás lovaglásra használt lovakról?

Figyelt kérdés
Lóvásárlás előtt állok, találtam egy olyan lovat (még csak a hirdetést néztem meg, személyesen nem beszéltem az eladóval) amelyik egy nagy lovardában terápiás lóként dolgozik, kezdők lovagolják főként futószáron. Ennyit tudok róla a hirdetésből. Viszont megfordult a fejemben, hogy egy ilyen lovat miért akarhat eladni egy lovarda? Illetve, hogy milyen hátulütője lehet ennek szerintetek ha egy terápiás iskolalovat vennék meg, aki napi x órában kőröz futószáron évek óta (8 éves a ló, és ott született a lovardában). Én csak hobbi szinten lovagolnám karámban, illetve terepre járnánk.
2013. febr. 19. 22:57
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Bizonytalan, milyen szinten van a tudása a futószáras oktatáson kívül, így nem biztos, hogy alkalmas rá, hogy megtanítson téged bármire is. Terepen nem biztos, hogy jól megy, ezt meg kell kérdezni.

Eladásának oka sok minden lehet, pl. a ló patahibája, vagy csak megszüntetik a terápiás lovagoltatást, esetleg túl sok ilyen lovuk van...

2013. febr. 19. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Terápiás ló SOHA nem dolgozik futószáron!!! Itt valami bibi van. Lovasterápiázni csakis a lovat vezetve vagy hosszú száron lehet, mert csak így fejti ki a kívánt hatást. Tudom, mert én magam is dolgoztam benne évekig.

Az a ló, amelyik futószáron dolgozik, az nem terápiás, vagy ha annak gondolják amit csinálnak, úgy fel kéne őket jelenteni, de komolyan. Mert többet ártanak mint használnak.

A terápiás lovak normál esetben igen kívánatos vételek, elhasználódva nincsenek, mert terápiás célzattal csakis lépésben dolgoznak, egyenes vonalakon, illetve ha mindent jól csinálnak velük, akkor egy képzett lovas hetente 1-2 alkalommal felül rájuk és megdolgoztatja őket minden jármódban, illetve terepre is kiviszi.

A terápiához nagyon nyugodt vérmérséklet szükséges, hiszen a sérülteknek gyakran egyáltalán a lovon maradás is problémás, a lónak szigorúan tilos bármi rendbontást csinálni és még azt is el kell tűrniük csendben és nyugodtan, ha a terápiához használt eszközök - mondjuk egy labda vagy bármi - a fejükön pattan. Előfordul. :-)

Egyébként full kíváncsi lennék, miért adna el bárki egy terápiás lovat, hacsak nincs valami komoly baj vele. Ugyanis a terápia egyrészt jól fizet, tehát nem szokás csak úgy beszüntetni, másrészt komoly idő, pénz és szakértelem kell, hogy a jó terápiás lovat pótolni lehessen. Szóval szinte biztos, hogy a hirdetés humbug, szó nincs terápiás lóról!

2013. febr. 20. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Van egy ló, akit valamennyire ismerek, részben terápiára, részben kezdők oktatására használják.

Azt hiszem ő azért eladó, mert teljesen beszüntetik a lovagoltatást.

Egyébként ő biztos összeszarná magát terepen, szinte csak fedelesben dolgozott eddig, és ráférne egy átlovaglás...

Milyen lóról van szó egyébként?

2013. febr. 20. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha esetleg belinkelnéd a hirdetést többet tudnánk segíteni.


Én így elsőre úgy gondolom, hogy ez nem terápiás ló, hanem futószáras oktatóló. Amit a legtöbb helyen terápiaként művelnek, annak semmi köze a valódi terápiához. Nekik már az is az, hogy lépésben fen ül a gyerek a ló hátán - se képzettség, se papírok, se két segítő, semmi. Azt is nehezen tudom elképzelni, hogy terápiás lovat így kell hirdetni, mert szerintem ha körbeküldenének egy e-mailt a többi terápiázó között, elég hamar gazdára találna.


8 évesen még fiatal, meg kell nézni a lábait, a képzettségét, ki kell próbálni, mert sok futószáras oktatóló még jobb lovasoknak is feladja a leckét ha dolgozni is kell, nem csak totyorászni.

2013. febr. 20. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

[link]


Ez a hirdetés, az alatta lévő link pedig a lovarda honlapja, a Vilmos nevű haflingi:


[link]

2013. febr. 20. 14:52
 6/8 anonim ***** válasza:

Nincs is ott sehol, hogy terápiás. (:


Vidám: Haflingi szül.: 2000.03.21. nem: herélt szín: fakó

Gyerekszerető,kedves,türelmes és nyugodt természetű jószág.Terápiás lovaglásra használjuk.Gyönyörű küllemével rengeteg gyereket elvarázsol.


Vilmos: Haflingi szül.: 2005.06.14. nem: herélt szín: fakó

Saját gyermekünk, legtöbbet futószáron megy,kezdő lovasok alatt. Üde színfolt, igazi hafi.



:)

2013. febr. 20. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Igen, nála nincs ott, csak gondoltam valószínű hogy ő is az, ha már terápiás lovardában van, bár igaz, hogy ez nem törvényszerű. De felhívtam az eladót, és az eladás oka, a lovarda működésének megszűnése. Így a lovakat eladják, mert már nem működik az intézmény. Terepen nem szokták használni, de elmegyünk személyesen és kipróbáljuk mit tud. Köszönöm mindenkinek a válaszokat!
2013. febr. 20. 18:38
 8/8 anonim ***** válasza:
Bár a kérdés régi, de hátha valaki mostanában keresgél terápiás lovat... A mi terápiás lovunkról: nyugodt, türelmes, pedig látszólag rettentően utálta a terápiás élet után a futószáras rajta oktatást, mégsem volt soha egyetlen rossz mozdulata sem. Egy évig "tűrte", hogy hetente 3-4 alkalommal egy 9 éves gyermek üljön a hátára, majd futószár után következett újabb kb. egy év, karámban...(vmivel jobban szerette, de szemlátomást az sem volt a kedvence) Következett a terep... hát... nem tudom, hogy nála megbízhatóbb ló létezik-e, biztosan van, sőt, biztosan sok van, de nekem tapasztalatom - mint terápiással - csak vele. Nem ijed meg semmitől terepen, maximálisan megbízható, iszonyúan figyel a lovasára (aki még mindig ugyanaz a gyerek, csak azóta eltelt pár év, de még mindig gyerek - sztem egy 16 évesre még mondhatjuk ezt). A hirdetés nem volt kamu!:) Nagyon örülök, hogy nem ugrott rá más lovarda, szerencsénkre!:)
2020. febr. 11. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!