Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ha valaki suttogó (ló) az...

Ha valaki suttogó (ló) az vele született, vagy lehet tanulni is?

Figyelt kérdés
2013. ápr. 27. 20:37
 1/6 anonim ***** válasza:
Szinte mindig tanulják, általában kiskortól, de idősebb korban is lehet - azonban persze, kell egyfajta kisugárzás, alap mentalitás.
2013. ápr. 27. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Akkor még van esélyem :) és hol, vagy hogy lehet ezt megtanulni?
2013. ápr. 27. 20:44
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Nincs olyan hogy lósuttogó...max. megtanulod hogy mire hogy reagál meg a "testbeszédét"...
2013. ápr. 27. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Általában kiskorban tanulható könnyen, elméletem szerint arról van szó, hogy ugyanúgy ahogy a kisegyerek tanulja a nyelvet, ha sokat van állatok között, akkor az ő nyelvüket is elsajátítja. Én pl szülim révén fél gyerekkoromat egy vadasparkban tölötttem, és bármiféle erőfeszítés nélkül tudok lovakkal, de akár más állatokkal is kommunikálni, méghozzá elég magas szinten, tehát pl szórakoztam azzal egy időben, hogy a (főleg kutya) gazdi parancsát felülírtam a testi jeleimmel, és azt csinálta az amúgy idegen kutya, amit én mondtam ,a gazdi meg nem értette most mi van, mert ugye én ott pózoltama háta mögött:D

Attól viszont óvaintelek, hogy különböző tanfolyamokra jelentekezz, mert azok csak a pénzedre hajtanak, érdemi tudást nem adnak. Inkáb olvass el etológia könyveket, amik mindenféle állatról írnak, próbáld megérteni a dolgok miértjét, majd ülj ki a lovakhoz figyelj és próbáld őket is megérteni az elmélet alapján, próbálj mindent kielemezni megjósolni a következő mozdulatukat stb.. Ez persze nem két perc, akár évek, viszont idővel egyre gyorsul dolog, ahogy ráál az agyad. Így lehet igazán tanlni, hiszen nem csak majmolod a másikat ész nélkül, hanem ténylegesen érted is majd mit csinálsz, és ugyebár ez a suttogás.

2013. ápr. 27. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Sok szakirodalom, mit csinál a ló és miért. Parelli, vag Monty Roberts is a lovak megfigyelésével vált azzá, aki: nézte, a természetben mit csinálnak, hogyan kommunikálnak egymással.

Nem muszáj ehhez kicsinek lenni, bár nyilván úgy mindenki könnyebben, gyorsabban tanul. Ez olyasmi, mint, hogy pl. mi dönti el, melyik ló lesz az alfa, mert úgy válhatsz a lóval szemben Te is azzá: a ló az embert is lóként kezeli, ezért fogadja el felette állónak (kivéve, mikor nem, de ez általában az ember hibája). A ló nem tanul meg emberként beszélni, gondolkodni, de az ember elsajátíthatja a lovak nyelvét bizonyos fokon.

2013. ápr. 27. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Egyébként bizonyos értelemben a csikósok is suttogók.

Mindenesetre a lényeg, hogy egy Suttogó megérti a lovak nyelvét, a lovak mentalitását, az egyes egyedeknél ez eltérő lehet, egy lóhoz értő ember ezt érzékeli, ahogyan a mentális állapotukat is, és tudja, mire van szükségük.


Én úgy gondolom, nem kell suttogóak lenni, csak lovas embernek ahhoz, hogy jól tudj bánni egy lóval - az már egy másik történet, hogy egyeseknek a lóval való bánás mit takar.

2013. ápr. 27. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!