Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Van egy nagy problémám vettem...

Csady kérdése:

Van egy nagy problémám vettem két honapja egy kancát és ugy néz ki hogy vemhes adtam neki hideg vizet ahogy mondták és éreztem ahogy rug benne a csiko milyen idős vemhességnél érzem a csikot a kancában? Már mint azt hogy rug.

Figyelt kérdés
2013. ápr. 27. 21:30
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
41%

hát ha már rúg akkor kell valami látszatja legyen.szerintem már biztos félidőben van.

13 hónap náluk a vemhesség.képet raknál fel hogy lássuk?

2013. ápr. 27. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 Sharkbait válasza:
"A vemhesség tartama melegvérű kancák esetében átlagosan 336 nap (48 hét vagy 11 hónap)."
2013. ápr. 27. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

igen igazad van. 330-340 nap között van a vemhességi idő.

Elírtam bocsánat.első voltam

2013. ápr. 27. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
pillanat és teszek fel képet bár mikor vettem nagyon sovány volt a bordái még mindíg látszanak pill és jön a kép.
2013. ápr. 27. 22:03
 5/15 A kérdező kommentje:
2013. ápr. 27. 22:15
 6/15 anonim ***** válasza:

Ha a vemhességet elhallgatta az eladó, szerintem simán követelheted, hogy vegye vissza a lovat, adjon engedményt, vagy választási időben "vásárolja vissza" a csikót, már csak azért is, mert egy ellés mindig kockázat, a csikó meg rengeteg pénz, az anya meg egy ideig nem dolgoztatható... Arról nem is beszélve, hogy ismeretlen apától max 0-ás sütést kaphat a csikó...


Amúgy 11 hónapig vemhesek, habár mén csikót hordhat 12 hónapig is akár. Minimum félidőre tenném amúgy, nagyjából a 8-9. hónaptól már látványos, hogy hasas, bár hallottam már olyat, hogy a ló ellés előtt egy héttel még ugrópályát teljesített, mert egyszerűen abszolút nem látszott rajta, hogy hasas... De azért ez a ritkábbik.

2013. ápr. 27. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Igazából imádom ezt a pacit nem akarom vissza adni és a csikoját sem csak jo lett volna azért felkészülni erre. tehát akkor félidős lehet kb? Bevallom őszíntén hogy kissebbségtől vettem és nagyon sovány volt mikor ide jött:( fura is volt hogy hogy nő a hasa és hogy mennyit tud enni.
2013. ápr. 27. 22:26
 8/15 anonim ***** válasza:

Akkor csak kérj engedményt, de minimum, hogy ők süttessék/chippeltessék majd a csikót... :)

Amúgy igen, erről nagyon jó előre tudni, mert azért vemhes kancának más táplálékot adunk, stb-stb.


A vemhesség alatt, és kicsivel utána szerintem legyen előtte mindig nyalósó (kivéve, ha azt látod, hogy unalmában harapja, és egész darabokat töm magába), és napi 1× kapjon forrázott lenmagot: ez síkosítja a beleket, és hozzájárul a bélsálpangás miatt kialakuló kólika megelőzéséhez, hasznos lesz. Esetleg (búza)korpával kiváltható, azt elsősorban frissen ellett lovaknak adják, gyorsítja a béltartalom továbbhaladását; ezutóbbira amúgy magas nedvességtartalma miatt pl. a sárgarépa is jó. :)

2013. ápr. 27. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
én mindenképpen hívnék orvost, mert a vemhesség nem játék. egy ultrahang elkél, akkor nagyjából meg tudja mondani azt is, hogy mekkora a csikó, hogy esetleg nincs-e ikervemhesség és a herpesz oltást azt nagyon fontos, hogy megkapja, különben elpusztulhat a csikó és az anyja is!
2013. ápr. 28. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a sok segítséget.:)
2013. ápr. 28. 11:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!