Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 1996-os Vecta B 1.7 TD. Ahogy...

1996-os Vecta B 1.7 TD. Ahogy a napokban 10 fok alá esett a kinti hőmérséklet az autóm nagyon nehezen akar indulni?

Figyelt kérdés
Kb. fél perc indítás közben ahogy forog a motor fehér füstpamacsok jönnek ki a kipufogóból majd miután elindul egy nagy fehér füstfelhőt produkál. Amíg odakint 20 fok körüli hőmérséklet volt pöccre indult. Sőt ha beindítottam és csak 1-2 órát hagyom állni szintén pöccre indul. Mi lehet a baj?

2012. okt. 24. 07:46
 1/7 Alexphoto válasza:
Kopott motor, ezért nincs elég kompresszió a hengerekben. Szökik a nyomás és mivel a dízelnek nincs gyújtása, mint a benzineseknek, ezért a nagy nyomás által keletkezett hőtől robban be a gázolaj. Ha nincs kompresszió, nincs robbanás. Abból is tudni lehet, hogy melegben, vagy ha már nem annyira hideg a motor, mert már járatva volt, olyankor elindul, de teljesen hidegen nem. Tipikus dízel betegség, öreg autónál
2012. okt. 24. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nekünk ugyanezt csinálta és az egyik izzítógyertya volt halott.
2012. okt. 24. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Első körben izzítógyertya, vagy a hőfokérzékelője a gyanúsított, de érdemes mérni egy kompressziót mielőtt cserélve lenne hogy kizárd a kopott motort.
2012. okt. 24. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Cseréld le az izzítógyertyákat. Elvileg megoldódik a probléma.

A Beru és az NGK nagyon jó minőség! Gagyit viszont ne vegyél...

2012. okt. 24. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Kiss József Aladár válasza:
Mivel 100%-ban mechanikus dízel, ezért nincs semmiféle hőfokérzékelő. Csak izzító gyertya lehet, vagy ha az nem, porlasztóra tudok még gondolni. Mindenképp a gyertyát nézd/nézesd meg először!
2012. okt. 26. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Van benne egy bimetál ami meleg motornál blokkolja az izzítást, néha hajlamos elb*szódni vagy megragadni, ezt értek "hőfokérzékelő" alatt.
2012. okt. 26. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Megnéztem a gyertyákat, és egyik sem volt jó, pedig kevesebb mint 1 éve cseréltem őket. Csoda hogy eddig indult a motor mikor 5-6 fok volt kint. Most vettem bele ngk-t és ma reggel pöccre 1 izzítással indult. Igaz ma nem volt annyira hideg. Köszönöm a tippeket.
2012. okt. 27. 08:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!