Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ez milyen lószín?

Ez milyen lószín?

Figyelt kérdés

[link]


Azt hiszem, ez egy rocky mountain, azoknak hogy hívják a színét? :)


2013. ápr. 28. 18:51
 1/8 anonim ***** válasza:
Szerintem, ezt világos májsárgának hívják, de nem vagyok benne biztos. Majd a nagyokosok megmondják hamarosan. :)
2013. ápr. 28. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Az a szín csak a howrse-n létezik, a valóságban nem így hívják, bár most hirtelen meg nem mondom, hogyan. A világos májsárga azért sem helyes, mert a máj sárga önmagában egy sötét, máj-színű sárga lóra utal, ha ez világosabb, akkor egy sima, natúr sárgát kapsz...
2013. ápr. 28. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

itt azt írják, hogy "csokoládé szín, lenszőke sörénnyel és farokkal"

[link]

2013. ápr. 28. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
ezüst pettyes :)
2013. ápr. 28. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Én is csokoládé színnek ismerem, világos (krémszínű) sörénnyel-farokkal.
2013. ápr. 29. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Eredeti nevén "silver dapple". Vagyis magyarul "ezüst pettyes", ahogy az egyik fentebbi hozzászóló írta. Valóban a Rocky Mountain-ra jellemző szín -- éppúgy, mint a csokoládészín, ami ettől abban különbözik, hogy a ló hosszú szőrei, tehát a sörénye és a farka is csokoládébarna színű, nem pedig lenszőke. Mindkét színváltozat erre a fajtára jellemző, ritka és ezért értékes, de épp a silver dapple szín génjéhez egy genetikai betegség is kötődik, ami vakággal jár. (Valahogy úgy, mint a skót juhászkutyáknál a kék merle színváltozat esetében -- úgy látszik, fajtól függetlenül a különleges színű állatok szépségének ez az ára...)
2013. ápr. 29. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Bocsánat, vaksággal. (Úgy látszik, már nekem is az van, így késő este...)
2013. ápr. 29. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Az angol neve chocolate flaxen, magyarul nem tudom
2020. máj. 26. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!