Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Azt mondják nincs fehér ló,...

Azt mondják nincs fehér ló, csak szürke. De mi a helyzet az albino lóval, hiszen az albino az fehér, vagy nem? Mik erről az általános nézetek?

Figyelt kérdés
az albino lehet albino, az az akkor is fehér szín, még ha nem is fehérnek, hanem albinónak mondják. Hiszen az albinó is fehér!
2012. márc. 25. 13:48
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
69%
Az albinót valóban nem szürkének hívják, hanem az fehér.
2012. márc. 25. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
66%
Az albínó azért különbözik a fehér lótól (itt nem a szürkére gondolok), mert az albínónak rózsaszín a bőre, míg a szürke, fehér, stb lovaknak meg fekete.
2012. márc. 25. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
86%

Az albínó ló az albínó színű. De nem ezzel van a baj, hanem amikor egy szürke lovat lefehéreznek. Nyilván a laikus ezt teszi, ami miatt nem szidható mert nem tudhatja. De a lovakat általában a bőrszínük alapján határozzuk meg.

Az albínó az kivételesen nem rózsaszín színű hanem ALBÍNÓ.

2012. márc. 25. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Igen, egy laikus nyilván fehér lónak mondja, de a kérdésemet egy beköpés ihlette meg, mégpedig ez: "A lovas lányok nem várják a szőke herceget fehér lovon, mert tudják, hogy fehér ló nem létezik." Ezért mondtam, hogy mégis csak létezik, és ez pedig az albino.
2012. márc. 25. 15:14
 5/17 anonim ***** válasza:
36%

szia!


Én úgy tudom, ahogy akkor fehér egy ló, ha fehér a szőre, és rózsaszín az orra.

Ha szürke az orra, és fehér a szőre, akkor pedig szürke.

2012. márc. 25. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
83%
A "fehérnek" látszó lovat szürkének hívjuk, az albínó a kivétel, őt fehérnek mondjuk.
2012. márc. 25. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
92%
A bőre színéről ítélünk egy lovat meg és nem az orráról vagy a szőréről. Jó nyilván arról is, de a bőr színe a hivatalos.
2012. márc. 25. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
79%
Gabica ez hülyeség:D Az én lovamnak van egy jókora rózsaszín csík/folt az orrán, és mégis szürke a színe. (legyesszürke)
2012. márc. 25. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Akkor most végül is mondhatjuk azt, hogy létezik fehér ló (albino ugyebár) a szürkén kívül? A szürke az szürke, az albino meg fehér?
2012. márc. 25. 23:08
 10/17 anonim ***** válasza:
Hát végül is igen, mondhatjuk, hogy fehér. DE inkább azt, hogy albínó :)
2012. márc. 26. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!