Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Miért habzik ennyire a szája?

Miért habzik ennyire a szája?

Figyelt kérdés
Az a gondom van, hogy a lovamnak nagyon habzik a szája. Mikor beveszi a zablát utána 1 perccel mintha így visszajönne a fű széna stb. megrágott darabjai és a leve. Egész lovaglás alatt habzik neki. Ez természetes dolog? Mit tehetnék ellene?

2013. ápr. 28. 22:06
 1/7 anonim válasza:

Hu haver... nem vok egy allatorvos de elsore durvanak hangzik. Miert itt kerdezel ilyesmit? :) Ha nekem lenne lovam, akkor hasonloesetben megkerdeznem a fatert vagy valakit -szemelyesen-, hogy mivan most... En mintha lattam mar hasonlot mikor kicsi voltam...


Bocs ha kicsit indulatos voltam

2013. ápr. 28. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A szájhabzás önmagában jó, az elengedettség jele. A túlzott szájhabzást azonban okozhatja idegesség, feszesség. Milyen jeleket mutat még a ló? Milyen a tekintete? Nem sunyít? Nem feszes? A többi jelből egyértelműen el lehet dönteni azt, hogy a szájhabzást elengedettség vagy épp ellenkezőleg, idegesség, feszesség okozza-e. (Bár az elengedettség nem azonnal, hanem inkább a bemelegítés során és munka alatt szokott szájhabzást előidézni...)

Alapvetően tehát természetes, sőt jó, kivéve, ha más jel is utal arra, hogy feszült (forgatja a szemét, feszes stb.).

2013. ápr. 29. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 ágicaaaaa válasza:
Ha habzik a szája az nagyon jó,mert azt jelentheti pl hogy kilazult a nyaka tehát jól fogod a szárakat vagy ha répát,almát adsz neki attól is lehet,de ne aggódj mert et minden lónál normális.
2013. ápr. 29. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Oké.

Nincs semmi más jel. Nem nagyon szokott ideges lenni. Maximum figyel valamit. Nem szokott sunyítani meg semmi.

Köszönöm :)

2013. ápr. 29. 15:15
 5/7 anonim ***** válasza:

A tarkóból engedettség egyik jele, mert olyan pozícióba kerül, hogy a nyálmirigyek termelni kezdenek.

Ha csak beteszed a szájába a zablát és magától beindul a nyáltermelése már az előtt, hogy ráülsz, az nem biztos, hogy jó.

Ha lovaglásnál előre-mélyre lovagolod, aktivizálod a farát, a ló feladja a hátát, lengeti, a farkát kényelmesen hordozza maga után, a fülei jellegzetesen előre pipáznak, akkor viszont kimondottan kívánatos jel, hogy beinduljon a nyáltermelése, és időnként hosszan, elégedetten prüsszögjön.

2013. ápr. 30. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Igen utolsó. Az szokott lenni, hogy legyintget a farkával, a füle előre néz és elengedi magát.

Akkor jó jel hogy habzik a szája?

2013. máj. 1. 06:43
 7/7 A kérdező kommentje:
És prüsszögni is szokott. (ezt kihagytam)
2013. máj. 1. 06:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!