Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Sziámi macskámnak habzik a...

Sziámi macskámnak habzik a szája. Lehet komoly baja?

Figyelt kérdés
Tudom,hogy az első válasz ilyenkor az, hogy vigyük állatorvoshoz. De ez a habzás úgy szokott lenni,hogy hirtelen előjön,aztán elmúlik. Tegnap este együtt aludtunk,és arra ébredtem,hogy nyálzik és mintha ki akarna valamit lökni a szájából,aztán 5 perc múlva elmúlt. Nem ehetett semmit,mert mellettem feküdt, és az udvarról már 2 órája beengedtük, és azóta szem előtt volt. Párszor csinálta már ezt. Egyébként eszik,iszik rendesen, boldog, játszik, ha elmúlik a habzás,semmi baja nincs,alszik tovább.

2012. szept. 10. 11:16
 1/8 anonim ***** válasza:

Valószínű epilepsziás.

Komoly rohama is lehet egyszer amibe belehal, attól függetlenül hogy most 5 perc után elmúlik habzás/roham, úgy hogy ha szereted a macskádat vidd el állatorvoshoz.

Erre gyógyszert kell szednie.

2012. szept. 10. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ui: Nekem is epilepsziás volt a macskám. Habzott a szája, neki futott teljes erejéből a falnak...stb.

Elvittük orvoshoz, gyógyszert kapott és megszűntek a rohamai. Ez nem játék!

2012. szept. 10. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Volt már epilepsziás az egyik kutyánk, tudjuk, hogy mivel járnak a tünetek. Semmi remegés nincs, feláll, arrább sétál,leül,semmi egyensúly zavar nem látható nála, a szeme sem akad fel...csak nyalogatja a szájáról a habot. Ha hívjuk odajön.
2012. szept. 10. 12:00
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Én nem vagyok állatorvos, nem tudom megmondani mi a baja.

Csak gondolom hogy epilepsziás, nem tudom biztosra.

És akkor el sem fogod vinni orvoshoz?

Tegyük fel még kapsz pár tippet hogy mi baja a macskádnak, és akkor mi lesz? Te fogod meggyógyítani?

2012. szept. 10. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Így távolról senki sem képes megállapítani, hogy pontosan mi a baja a cicádnak. Alapos vizsgálat kell hozzá. Ha csakugyan szereted és aggódsz érte, akkor nem kérdés, hogy el kell vinned egy állatorvoshoz.
2012. szept. 10. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ha ezenkívül nincs más tünet, akkor nem kell mindjárt a legrosszabbra gondolni mint az epilepszia. Persze semmiképpen sem árt, ha orvos is látja. De pl a cicáknak ha beleragad vmi a foguk közé és nem tudják kiszedni akkor egy idő után így reagál a szervezete, hogy elkezd habzani a szája, hogy az a valami ki tudjon jönni.


Az én macskámnál is előfordult már egyszer. Én is megijedtem, de szerencsére nálunk is csak erről volt szó.

2012. szept. 10. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Vicuska87 ***** válasza:
Mutasd meg orvosnak!
2012. szept. 10. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Szobanövényt megrágcsálhatott, elég sok mérgező közülük.
2012. szept. 10. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!