Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Baj ha ilyen vagyok?

Baj ha ilyen vagyok?

Figyelt kérdés
A lovas sokat szid engem, hogy nem is szeretem a lovakat csak lovagolok rajtuk. Hogy olyanok nekem mint egy sporteszköz. De ez nem igaz! Egyszerűen csak nincs kedvenc lovam. Nem szeretem a lovat nyálazni, mert undorító ugyanis nem tiszta. Nem szeretek hozzá beszélni, meg sutyorogni, meg a testrészeit markolászni, mert már annyira szerelmes vagyok belé, hogy nem tudom hogy legyek vele jobban egy. Én kimegyek kérek egy lovat, lovagolok, edzek, terepezek egyet adok a lónak két répát, kap két simit, meleg időben egy patamosást és ennyi. Nem töltök ott vele egy egész napot hogy végig nyálazzam minden testrészét. Én szeretem a lovakat de nem ilyen formán. Én azt szeretem amit nyújtanak nekünk. Szeretek vele száguldani, ugrani, meg lötyögni rajtuk, de nem vagyok már beléjük szinte szerelmes. Annyian elítélnek már, hogy mondom megkérdezem, hogy tényleg rossz-e ha nincs egy kedvenc lovam amit már szinte kisajátítok magamnak és az " az én lovam"-nak hívom, hanem csak lovagolni szeretek?

2013. máj. 1. 19:43
1 2
 11/19 anonim válasza:
Nem tudom aktuális-e a válasz de igazából mindkét oldalon állok! Nekem nincs saját lovam de járok lovagolni. Nem "nyalom" körbe csak néha egy puszi az arcára,veregetés simogatás. De nem csak ezzel foglalkozok én a "lovamra" társként tekintek beszélek hozzá (még ha nem is válaszol!) és nyeregben sem csak a munka érdekel! Szerintem próbáld meg, hogy kimész egyszer (nem lovaglás céljából) és csak vagy a lovak körül. Simogatod őket egy-egy kedves szó és kacsintás, paskolás lehet, hogy belátod, hogy egy puszi vagy ilyesmi még nem tartozik a "körbe nyalom a lovat" témakörbe ahogyan kisajátítani sem kell egy lovat sem! Én minden lóval szeretettel és tisztelettel bánok nem teszek különbséget köztük, hogy őt most jobban szeretem neki 2 répát adok! Őt nem szeretem annyira ő most nem kap...stb. Remélem tudtam segíteni!
2013. máj. 2. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:
Én a koszosat nem arra értem, hogy sárosak és szarosak. Azt letakarítom. De akkor sincs kihipózva és fertőtlenítve. Igenis koszosak. Attól h nem látod még rengeteg baktérium van rajtuk amit benyalsz anélkül h tudnál róla és ez előjöhet herpeszként vagy később majd betegségként. A kutyát se puszilgatom. És kap répát, kap pakolást, és szoktam hozzá beszélni. Felkérem a patáját , megdicsérem, hogy "jófiú" "jókislány" ha jól csinált valamit. De én a lovat leginkább sportolás céljából használom. De nem verem, nem vagyok vele érzéketlen mert ez egy állat. Ahogy írjátok érző lény. De nem tartozom neki több szeretettel mint egy állatnak. Majd azt megkapja a 12 éves kislányoktól akik utánam jönnek és 2 kiló répát hoznak. Mivel iskola lovat lovagolok így tisztában vagyok vele, hogy nem én vagyok az egyetlen lovasa és nem tőlem fog depresszióba esni ha nem sztárolom körbe és pitizek neki két hétig. Voltam már én is a másik oldalon, de rájöttem hogy annak semmi értelme, folyamatosan elvesztettem a "lovam" és mindig sokáig fájt, aztán üres voltam. Mivel sose lett saját lovam ezért feladtam a "kedvenc ló" kifejezést és már csak mint sport tekintek a lovakra. Nem kap tőlem nagyobb szeretet mint amennyit érek neki amúgy. Egyszer max 2x ülök rajta úgyis, aztán én kérek másik lovat.
2013. máj. 2. 20:30
 13/19 anonim ***** válasza:

HASZNÁLOD??? Nagyon rusnya szó, ha egy érző lényről van szó. Már írni akartam, hogy ki milyen, sok ilyen lány van, mint te és fiú is, őket hívjuk mi apuci kicsi lányainak, fiainak.

HASZNÁLOD?

Amúgy nekem az sem tetszik, hogy kétszer ülsz rajta és másikat kérsz, tisztára mintha nyalóka lenne... kész, szóval, ennyi idő alatt nem ismersz ki egyetlen állatot sem, nem is hiszem, hogy élvezed a lovaglást, de a lovaknak így jobb, nem HASZNÁLOD őket csak egyszer max kétszer.

Nem baj, maradj ilyen, addig jó a lovaknak.

2013. máj. 2. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
Nem tudom miért bántjátok, korábbi válaszomban kifejtettem már, ezzel nincs baj. Míg nem bántod, nem kínzod, hanem rendesen, szeretettel bánsz vele, addig semmi gond, sőt, jól teszed, ha nem szeretsz bele az iskolalovakba, mert naponta akár 20 lovasuk is lehet, nem fog téged szeretni, csak neked lesz rossz, mikor eladják, vagy másra kell ülnöd. Rendben vagy teljesen, semmi baj veled, az pedig mindenkinek a szíve joga, hogy puszilgatja-e a lovakat, valóban nem higénikus, sőt, a lovak sem szeretik, ha a fejét puszilod a két szeme közt, hiszen ő oda nem lát, támadásnak hiheti, szerezhetsz egy harapást az orrodra. Ettől függetlenül én puszilgatom a lovakat, de sokan nem, és ez egyáltalán nem elítélendő.
2013. máj. 3. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
Igen, baj hogy ilyen vagy. Nem olyan, amilyen a leírásodban szerepel, hanem olyan, aki képes egy ilyen oldalra egy ilyen kérdést kitenni. Ennek mi értelme volt? Azt vártad, hogy majd nyalni fogják a segged? Aki úgy érez, mint te, nyilván nem mondja, hogy baj, aki meg nem, az meg mondja.
2013. máj. 4. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Utolsó! Pont azért írtam ki, mert másnak is hallani akartam a véleményét. Ezekre a megosztó véleményekre voltam kíváncsi. Hogy többek szerint baj mint jó.

2013. máj. 4. 20:39
 17/19 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok. Ebből csak az derül ki, hogy ezen az oldalon több van ebből a nézetből. Ennyi erővel egy olyan kérdést is feltehettél volna, hogy "Ki szereti a lovát emberhez hasonló módon vs. ki tekint rá sportszerként?".
2013. máj. 4. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Nem, nem baj hogy ilyen vagy.

Szerintem amíg érezteted a lóval, hogy szereted (igen, mint állatot, nem mint embert - mert, valljuk be, a ló nem ember), megdicséred és törődsz vele, addig nincs probléma. Bár valljuk be, én jobban szeretnék egy lóval edzések után még foglalkozni, legeltetni, ápolgatni, csak úgy vele lenni, mert ez nekem is jó. Bár én már nem lovagolhatok, régebben mindig ott maradtam még egy kicsit lovazni... :)

2013. máj. 5. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
baj. elég nagy baj!
2013. máj. 19. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!