Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ez a ló szépen ugrik? Olyan...

Ez a ló szépen ugrik? Olyan furcsa. (link)

Figyelt kérdés
[link]
2013. máj. 1. 21:07
 1/5 anonim ***** válasza:

Hát ezt egy képről nehéz megmondani, sokkal jobb lenne egy videó. Ez az egy kép alapján (ami nem mond sokat) szerintem nem, nem zárja az első lábait, nincs túl szép baskülje, háttevékenysége, és biztos vgyok benne hogy egy elég kezdő ugróló (5-éves is), de sokkal magasabbat ugrik mint az akadály, ez arra utal hogy fél tőle, valamint szerintem kb helyből ugorhatta meg az akadályt, legalábbis a stilusa olyan.

5 éves lóból még bármi lehet, de ezen a képen kifjezetten nem előnyösen ugrik.

2013. máj. 1. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm, egy dolgot nem értettem, mi az a baskül? A hátát is máshogy kellene tartania? Én arra gondoltam mikor megláttam, hogy túl későn ugrott el, azért húzza úgy össze magát. Kezdő ugróként szeretnék egy tehetségesebb fiatal lovat, hogy együtt tanuljunk (természetesen edző felügyeletével, segítségével!!!) de ő elég messze van, így ha kép alapján sem jó, akkor nem megyek el, pláne nem utaztatom az edzőmet se egy napot miatta.
2013. máj. 1. 21:25
 3/5 anonim ***** válasza:
Amit belinkeltél elég előnytelen, de az utolsó képen már meggyőző. Lehet az első kép az első ugrásnál készült a sorozatban így nem igazán találta el, meg mondjuk csak egy akadály van kirakva amire a távolságot egy fiatal, tapasztalatlan lónak nehéz felmérnie.
2013. máj. 2. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Eleve szár mögött megy, az ugróstílusa nem a legjobb, szerintem nincs is készen még ekkora akadályra a kép alapján, az meg a lehető legrosszabb párosítás, amiről te beszélsz.


Kezdő lovas + kezdő ló nem jó kombó, akár van ott edző, akár nincs, mert vagy a ló tudja, és tanítja neked, vagy Te tudd, és tanítod neki, de ha egyikőtöknek sincs fogalma sem az egészről, csak majd lesz valami, és közösen imádkoztok az akadály felett, az életveszélyes lehet. Jó edző vagy felül és megtanítja a lovat tisztességgel ugrani ,te meg majd egy év múlva rátérhetsz a kérdésre, vagy az ő lován tanulsz meg ugratni, és majd 3 év múlva megtanítod a lovad... Akinél meg nem így meg,y az ki akar nyírni, vagy nagyon megszorult pénzügyben.


Tapasztaltabb lovat keress, 10 év körülit, aki már stabilan ugrik lovas alatt, mert egy sima elrontott lóval is eltökölhetsz egy évet, mire közösen megtanuljátok az alapokat, és akkor még ugrás szóba se került...

2013. máj. 2. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
a bascül kérdező az a ló ugróstílusa másképp(magába foglalja kb: elülső és hátulsó lábtechnika,hogy lógatja, vagy felzárja, háttevékenység, pl: a beejtett hát nem jó, a domboró vagyis "hátból ugró" a kívánatos, vagy, hogy mennyi időt tölt a levegőben stbstb...) de ez szerintem túl van becsülve, hány és hány nagyszerű ló van, akinek nem kívánatos a stílusa, ott van pl Itot du chateau, mostanság marha jól ment, de apszolút hát nélkül ugrik. a bascül az egy dolog, szerintem fontosabb a készség és a képesség. Nem mindig aszép stílus a "jó" stílus
2013. máj. 13. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!