Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Szakma ami mellett lehet...

Szakma ami mellett lehet lovat tartani? Esetleg lovas szakma? Terapeuta, oktató, lovardatulajdonos, edző, tenyésztő? Hol lehet elhelyezkedni? Részletesen lent.

Figyelt kérdés
Elsős gimnazista vagyok, egyre aktuálisabb a dolog, nem tudom merre tovább. 3 nyelven tanulok, szeretem a nyelveket, középszinten lovagolok, nem vagyok különösen ügyes sem idomítás, sem ugratás terén, de ezen egy jó edzővel sokat tudok még változtatni, de most ingyen tudok lovagolni csikókat terepen, így velük évek óta nem fejlődök, csak szinten marad a tudásom. Jó tanuló vagyok, erős gimnáziumba járok, a szüleim külföldre szánnak, de ha itthon maradok is, egyetemre, fősulira. Állatorvos akartam lenni (ki nem?) de nem vagyok erős bioszból, inkább a matek felé húzok. Szeretem a gyerekeket, érdekel a lovas terápia, de sajnos itthon még nem igazán bevett. Szeretném, ha a lovaglás megmaradna az életemben, akár munkaként folytathatnám, (nem lovászként, jól fizető állásra gondoltam, akár külföldön is, de főleg itthon) akár olyan munkára, amiből keresek annyit, hogy eltarthassak egy lovat, és marad elég időm mellette a lovamra, esetleg részmunkaidőben lovas oktatásra, terápiára.

2013. máj. 3. 16:00
 1/8 anonim ***** válasza:
2013. máj. 3. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Csikókat amúgy sem terepen, sem máshol nem lovagolunk, azon egyszerű okból, hogy csikók, és életük végéig megnyomorítja őket, ha 3 éves koruk előtt lovagolják őket, akár nyeregben, akár a nélkül, ugyanis a hátizomzatuk nem erre van kitalálva... Arról nem is beszélve, hogy az idomítás terén mindenképp jónak kéne lenni (M-es szintig kenni-vágni mindent, neked is, lónak is), ugyanis az az ugrás alapja is, meg a terepé is, mindené.

Távoktatás max papírt ad, drága, és tényleg semmi az egész. Lovasedzőit át lehet gondolni, nevet szerzel magadnak, aztán tipli külföldre. Ebből akkor élsz meg, ha tényleg jó vagy, mert random edző van minden sarkon egy, akinél én papír nélkül többet tudok...

Fóton van lovasterápia, pszichológiával, orvosival vagy gyógypedagógiával mehetsz tán rá.

A lovász itthon nem lesz jól fizető állás, azt most megmondom, sok helyen nem is lovászt tartanak "lovásznak", hanem csak valakit összeszednek az utcáról, és "jó lesz ez".

Közel bármelyik szakma közben lehet amúgy lovazni, ha olyan maga a munka, amit betöltesz, de ez egy másik rész ugye.


Kaposvár jó, amit érdemes megfontolni, illetve van egy-két edző, akiknél érdemes lehet tanulni, letenni az edzői vizsgát, aztán képezni magad tovább... Esetleg lehetsz belovagló is, 3 hónapra szoktak egy csikót vállalni (3 vagy 4 éves lovat, az alatt nem...), kiképzési skálán végigvinni, a lónak mindhárom jármódban biztosan kell közlekednie lovassal, az adott segítségekre megfelelően kell reagálnia, stb.

Elég népszerű az EPONA is, igazából amit kínálnak, az remek, amennyiért, ahogyan adják, az már inkább lenyúlás.

2013. máj. 3. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, a csikót nyilván nem választási csikóra értettem, hanem 3-4 éves, belovaglásuk elején lévő lovakra, terepen lesz egy kis kondijuk, szokják a lovast, felszerelést, segítségeket, 1-2 hónap terep után kezdenek velük bent is dolgozni, de ott már rendes szakemberek.
2013. máj. 3. 20:36
 4/8 anonim ***** válasza:
50%
Azt is mondjuk pont fordítva kéne, belovagás, utána terep (ami képezheti a fiatal ló kiképzésének részét, de nem így), no de nem akarok belemászni más dolgaiba, ezen az oldalon mindig rájövök, hogy túlságosan a tetejét látom, élem meg annak, amit lovaglásnak hívunk.
2013. máj. 3. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nem szeretem az ilyen jellegű veszekedéseket, pláne nem a saját kérdésem alatt, amiben mást kérdeztem, de szívesen kifejtem bővebben is, hogy angol telivérekkel dolgozunk, kétéves koruk körül kezdik a munkát (van aki olyankor fiatalabb még, de januárban fordulnak) és jártatógéppel kezdenek, aztán ül rájuk lovas, de nem hajtják meg őket egyből a pályán, hanem hosszú kengyellel kezdik a munkát, pár hónap terep, lépésben, ügetésben, akkor kerülnek be munkába. Nem vagyok zsoké, ahhoz túl magas, nehéz vagyok, kontrollálni sem biztos, hogy tudnék egy telivért a pályán, ezért ott én nem foglalkozok többet a lóval. Ez igaz a többi télre is, 3-4 évesen télen terepen mennek, hogy kondijuk legyen, és tavasszal kezdődik a szezon. Az idősebbek egy másik istállóba kerülnek utána át, így a későbbi sorsukról nem tudok, hogy folytatja a versenyzést, tenyésztésbe kerül, vagy eladják. Így jó, nem vagyok állatkínzó, lógyilkos? Itt kell mentegetőznöm, ahelyett, hogy a kérdésemre kapnék választ? Köszönöm...
2013. máj. 4. 08:33
 6/8 anonim ***** válasza:
Ami a linkben szerepel, nem tetszene?
2013. máj. 4. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
De, köszönöm is a linket, megnéztem, ezt, vagy egy hasonló képzést mindenképp el szeretnék végezni érettségi után.
2013. máj. 4. 15:36
 8/8 anonim válasza:

esetleg te nem a telivér farmon dolgozol?

bocsi, hogyha nem jót mondtam és, hogy nem a kérdésre válaszoltam.

2013. aug. 1. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!