Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Kisgyerek, illetve család...

Kisgyerek, illetve család mellett lótartás?

Figyelt kérdés
Az érdekelne, hogy akinek kisgyermeke és saját háztartása van (és nő), hogyan tudja megoldani, hogy ezek mellett legyen ideje a lovával is foglalkozni? Mert ugye simán lehetséges, hogy valaki vesz egy saját lovat, de idő közben családot is szeretne alapítani. Mondjuk 2-3-4 éven belül. Ilyenkor egy bértartó mit tehet? Felestartás? Vagy csak heti 1-2-3x néz ki a lovardába? Ez nagyon frusztrál, mert van egy lovam, akit nagyon szeretek, de fogalmam sincs, hogy majd a jövőben család mellett hogyan oldhatnám meg a tartását... még nem aktuális, de nagyon érdekelne családos emberek (főleg bértartók) véleménye. Pl. ha már nagyobb a gyerkőc, és munkába is kell járni. Meg hasonló esetek...
2013. ápr. 5. 21:10
 1/5 anonim ***** válasza:
Feles tartás, terhesség alatt legalábbis mindenképp. Így eladni sem kell, látogathatod, de mivel lovagolni úgysem tudsz, logikus rá keresni egy megbízható, rendes feles tartót, aki mozgatja, gondozza, lovagolja, amíg várandós vagy, meg amíg pici a baba. Később is valószínűleg ez a felállás marad, mert kényelmesebb. De ha a férj is segít, meg van bébiszitter/takarítónő/nagymama/kedves-szomszédnéni a háznál, akkor megoldható feles tartó nélkül, viszont úgy a költség is több vele, márpedig a gyerek is eszik. Mindenesetre kb a gyerek 5. osztályos korában már kevesebb lesz a meló vele, nem kell fecskevonalat rajzolni, felkísérni a teremig, sárkányt ragasztani, tablót készíteni, szorzótáblát tanulni, elkezd egyedül tanulni, iskolába járni, reggelit csinálni, olyankor ha jól be tudod osztani az idődet (és nem pici épp a második gyerek) akkor egyedül is tudsz lovat tartani. Mindazonáltal én a feles tartós megoldást javaslom, a lónak is jobb, mintha heti 1x mozog, meg neked is, hogy valaki figyeli, gondozza. (Persze csak, ha hozzáértő személyről van szó, olyannak add csak oda, akiben bízol.) Remélem segítettem :-)
2013. ápr. 5. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én is elgondolkodtam ugyanezeken, amiken te, pont így. Én nemrég vettem meg életem első lovát, aki bértartásban van. 28 éves vagyok (nő), a családalapítás még eléggé nem aktuális nálam, mivel jelenleg párkapcsolatom sincs, de gondolom idővel lesz, és akkor én sem tudom mi lesz, úgyhogy én is nagyon kíváncsi vagyok a válaszokra. Bocsánat, hogy nem a kérdésre válaszoltam ezzel.
2013. ápr. 5. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem bértartó vagyok, hanem a szüleimnél tanyán vannak a lovaim. Férjnél vagyok, három gyerkőcöm van, 4 és fél éves, 2 és fél éves, 9 hónapos.

Terhesség előtt versenyeztem, lovas edzőként és terápiás lovasoktatóként dolgoztam. Terhesség alatt lovagoltam, az első gyerkőccel majdnem végig, a másodikkal csak azért nem, mert az elsőt nem nagyon volt kire bízni (rendszeresen kijártam gyerekestől a pacikhoz, csak nem ültem föl), a harmadikkal megint lovaztam, mert addigra anyukám már nem dolgozott és tudott vigyázni a többire.

Régen minden munkát magam végeztem a lovaim körül, mostanra kicsit olyan, mintha bérben lennének, hiszen főként tesóm meg apukám eteti őket, bár amikor csak lehet, be szoktam segíteni, de persze ezt csak akkor tehetem, ha a gyerekekre van felügyelet. Azért hetente többször kinn vagyok, hétköznapokon szinte minden nap kimegyek (nagyokat elviszem oviba, a kicsivel meg elvan anyukám, ha kellek, akkor szól és bejövök), lovazok, teszem a dolgom, aztán rohanás haza, hogy kaja is legyen, rend is legyen, a nagyokért is odaérjek az oviba (legkésőbb háromkor, ébredésre megyek értük, de sokszor hazahozom őket már ebéd után), de jó szervezéssel azért beleférnek a dolgok. :-)

Szerintem minden rajtatok függ, csajok, ha akarjátok, meg tudjátok oldani, hajrá! :-)

2013. ápr. 5. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha már nagyobb a gyerkőc, vidd ki magaddal a lovardába, az állatok szeretetét sosem lehet elég korán megtanítani! =) Ráadásul MO-n ma azért haldoklik a legtöbb lovassport (kivéve a díjugratás, mert az látványos), mert nincs szakmailag minimálisan is hozzáértő közönség. Ne féljünk ezen változtatni! ;)
2013. ápr. 6. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Kedves válaszolók! Köszözöm szépen, most kicsit azért megnyugodtam 8-) A gyerekeket mindenképpen kivinném, inkább pucoljanak lovat, mint hogy órákat számítógépezzenek. Az otthoni tartással az a problémám, hogy én nem merem bevállalni. Először is, mi nem tudjuk megoldani, hogy csak egyikőnk dolgozik, és a GYES se tart örökké. De majd ha olyan helyzetbe kerülünk valaha, hogy otthon tudok lenni, biztos elgondolkozok majd rajta :) Másodszor pedig nem érzem úgy, hogy valaha is fogok annyira érteni a lovakhoz, hogy azt merjem mondani, elég, ha csak én figyelem. De ezt csak most érzem, még változhat a dolog :)
2013. ápr. 6. 10:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!