Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Az normális, hogy terep alatt...

Az normális, hogy terep alatt végig "küzdött", hogy ő irányíthasson?

Figyelt kérdés
Van egy 13 éves kanca, akit már 3 hónapja nem lovagoltak (előtte is csak havi 1x). Most kimentem vele terepre és végig azon volt, hogy olyan tempóban menjen amilyenbe ő akar. Ügetett, a segítségekre nem reagált, ha vissza akartam fogni a tempót, az csak fél percig használt.
2013. máj. 4. 11:25
 1/3 anonim ***** válasza:

Biztos tele volt, ha nem lovagolták, le kellet volna futó szárazni munka előtt. Egyébként meg rengetek idomító edzésre lenne szüksége a leírtak alapján, még akkor is ha tele volt.

Amúgy én 3 hónap nem lovaglás után nem egyből terepre vinném ki a lovat, vagy ha mégis akkor előtte biztos le csekkolnám pályán milyen, persze ez egyéni vélemény, és nem bántásként mondom.

A kérdésedre válaszolva meg nem, egyáltalán nem normális egy 13 éves kancától ez a fajta viselkedés.

2013. máj. 4. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

1. Az a ló tuti, hogy tele volt energiával, megértem a menőkedvét. Lovaglás előtt futószárazás, karámban futtatás javasolt.

2. Egy teleseggű lónak is el kéne fogadnia a segítségeket. Valószínű komoly belovagoltságbeli hiányosságai lehetnek. Sok idomító munka kell neki.

2013. máj. 4. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Második, nem tudom, hogy vagy vele, az én lovam nagyon jól idomított, ha két-három hétig csak sétálok vele (tehát még így is mozog), mert pl. sánta volt picit, rendben-rendben, de a negyedik hét táján már robban kegyetlenül. Ha 3 hónapig csak áll, az már teljesen jó, hogy nem vitte el az illetőt a fenébe...


Naponta kéne mozgatni, mindig kicsivel többet, hogy kicsit visszaálljon a munkába, kondira is szert tegyen, illetve az idomításbeli esetleges hiányosságait is szép lassan helyrehozzák, kiegészítsék. Amíg csak havi egyszer csinál egyáltalán bármit is, sok mindenről nincs is mit beszélni (én lovam múlt évben nyáron 3 hónapot ménesben volt, nem felejtett semmit, de az biztos, hogy 2× csak futószár, harmadik nap tudtam ráülni futószár után). terepre max úgy indulok el vele, ha hazajönni már nem tervezek :)

2013. máj. 4. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!