Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Tetű gondom adódott. Mit tegyek?

Tetű gondom adódott. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Egy pár hétig nem volt itthon a lovam (bértartás) és most, hogy vissza került kellett rá döbbennem, hogy tetves lett. Sörényélen, a marja mentén és a homlokán. Lefújtam Neostomosannal, de hallottam, hogy van valami erősebb szer is. Annak mi a neve? Működnek egyáltalán vagy csak egy szinten belül?

Eléggé sok serke van rajta...Akkor ne is próbálkozzak, inkább nyírjam le a sörényét teljesen?



2013. máj. 7. 21:30
 1/8 anonim válasza:
0%
Vesszen a sörínye!
2013. máj. 7. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%

Kedves utolsó! Bunkó válaszokat nem kért senki!!

Én személy szerint a wanish szőnyeg tisztítót használom a pónijaimra. Néha kicsit megy a hasuk tőle, ha a szájukb folyik , ja meg van h a falat összeszarja meg olykor a pöpösük is feláll tőle aztán jönnek a cuki pónik azokat meg vízbe fojtom. :(

2013. máj. 7. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
90%

Fürdesd meg a lovat, és minden felszerelését is fertőtlenítsd, mert ezekről visszafertőződhet.


Amúgy az nem lehetett túl komoly bértartás, mert normális lovarda nem fogad beteg vagy oltatlan, nem féreghajtózott, stb állatot, és ha az egyiknek tetű gondja támad, azonnal hivatalból kezelteti az összeset, és tájékoztatja valamennyi lótartót, és szükség esetén bérlovast (nadrág mosás, stb...).


A sörényét ne nyírd le teljesen, mosd ki, WU2 vagy lósampon, talán van célzottan tetű elleni is... Aztán amit a doki mond, azt kéne ráfújni/kenni.

2013. máj. 7. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is nemrég volt ilyen gondom.

A doki lekezelte, az kinyírta a bogarakat.

Aztán többször le lett mosva az egész ló, egyszer betadinos szappannal.

A sörényét meg néhányszor ecetes vízzel mostuk ki a serkék miatt, mert nekünk is jó sok volt belőlük.

Úgy néztem, hogy megoldódott a probléma, csak az ecetezés után jól öblítsed ki, nehogy megmarja (én a meleg miatt lemostam az egész lovat jó bő vízzel, biztos ami biztos). Nem kell sokat rajta hagyni, elvileg az ecet feloldja a serkék falát. Mondom, nekünk úgy néz ki, hogy bevált :) Jobbulást nektek!

2013. máj. 7. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Hvd ki az állatorvost. Lekezeli valami cseppel, nálunk komoly 1000 forintot kért el érte, 4 hét múlva megismétli a tutibiztos kedvéért és ennyi.

Utána ecetes vízzel le kell fürdetni, vagy betadine szappannal.

2013. máj. 8. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Állatorvossal azért nem foglalkoztam, mert a helyi az oltásra is azt mondta, hogy heréltessem ki, addig a közelébe sem jön... Gratulálok!

Úgyhogy egy 40 km-re lakó doki oltotta. :/

2013. máj. 8. 14:39
 7/8 anonim ***** válasza:
Pedig szerintem máskülönben nem könnyű kiirtani. Próbálj meg venni bolhairtó sampont.
2013. máj. 9. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
3. vagyok, nem értem a lepontozókat, de szívesen olvasnám a véleményüket (viccen és irónián túl), mert nyilván tudnak valamit, amit én nagyon nem...
2013. máj. 9. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!