Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Sos elso verseny! Hogy jegyezz...

Sos elso verseny! Hogy jegyezzem meg?

Figyelt kérdés
Nemsokara lesz az elso versenyem es azt szeretnem kerdezni,hogy ti milyen modszerrel tudjatok megjegyezni a palyat(ugyessegi,ugro).Felek hogy esetleg elfelejtem a sorrendet vagy eltevedek.mit tegyek?
2013. máj. 13. 16:48
 1/2 anonim válasza:

Én úgy csinálom mindig, hogy tanulgatom olvasgatom. Sokszor pl. a szobámba(de bárhol ahol van hely) kialakítok egy képzeletbeli négyzetet, és "ellovagolom"(sétálok, ügetésnél kocogok, vágtánál-vágtatva ugrok), hangosan mondom stb.

Ha már elméletben megy akkor jöhet lóval. Sokszor!

De a leghatásosabb módszer, ha lóval gyakorlod, így te is megjegyzed és a lónak sem lesz ismeretlen. Sokat gyakorolj LÓVAL! Sok sikert a versenyhez!:)

2013. máj. 13. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Az ugrópályát csak verseny előtt közvetlenül látod, nincs időd előtte hetekig memorizálni, viszont van számocska az akadályok előtt, meg mivel előtte megtekintheted (kivéve az összevetés pályáját), így fejben már előre rá tudsz készülni, mit hogyan fogsz megoldani, meglovagolni, stb. Érdemes minél több szituációt, helyzetet otthon előre elpróbálni, begyakorolni.

Ügyességinél most meg nem mondom, hogy van, azt tudom, hogy díjlovaglásban hetekkel előre megadják, hogy XY programot lovagolsz le, én otthon átolvasom minél többször, aztán lóval együtt gyakorolom, lovagolom le hihetetlenül sokszor, a legjobb, ha vezényelnek, és akkor hallom is, és idővel megragad. Sokszor lelovagolom csak a nyomvonalat lépésben, majd csak ügetésben, hogy az rögzüljön, utána magát a feladatot is.

2013. máj. 13. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!