Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Szerintetek hogy kéne?

Szerintetek hogy kéne?

Figyelt kérdés

Szeretnék egy lovat versenyre... díjugratásra...

csikót vegyek?



2013. máj. 10. 17:01
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

Semmiképp. Veszel egy csikót, amit tartasz 3-3,5 éves koráig (addig fizeted a tartást, a kaját, és egyébként meg semmi), akkor fizetsz egy belovaglót, aki 3 hónap alatt belovagolja, majd egy díjlovas edzőt, és 5-6 éves korára megfelelő szintre hozod a lovat tudásilag és küllemileg, izmoltság, miegyéb. Eztán fizetsz egy ugróedzőt, aki lehetőleg megtanítja előbb a lovat ugrani; elsőre lovas nélkül, szabadonugróban persze, majd utána téged is a lóval, és így további egy-két év és mehettek is versenyre...

Vagy veszel egy 8-12 év közti lovat, aminek van ugrómúltja, fizetsz egy jó ugróedzőt, és a jelenlegi tudásod függvényében mehetsz versenyezni belátható időn belül.

2013. máj. 10. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
ja veszek egy 8-12 éves lovat ami már nem lesz annyira erejében mint egy 5-6 éves ló
2013. máj. 10. 17:10
 3/19 A kérdező kommentje:
Nem fog nekem Amerikában ilyen 1m 50cm-t ugratni
2013. máj. 10. 17:18
 4/19 anonim ***** válasza:
Én egyetértek az előttem szólóval, sőőőőőt ez nem fog tetszeni, de azért is leírom, lehet lepontozni, nagyon nem izgat! Tudjál róla, hogy a legjobb kort ajánlotta a válaszolód! Nem magyarázom, szerintem neked felesleges, mert úgyis csak a saját igazad szajkózod majd...elég megnézned nemzetközi versenyeken hány éves lovak ugrabugrálnak vígan 150-es akadályokat!
2013. máj. 10. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
8-12 éves ló pályája csúcsa előtt áll, azzal lehet valamit kezdeni, az 5-6 éves ló lehet, hogy fiatal, épp csak annyi a gond, hogy mint írtam, még épp, hogy csak barátkozik az ugrással. Vehetsz csikót, de akkor is tisztában kell lenned vele, hogy mire 150 cm-re kiírt pályát fog teljesíteni versenyszinten, 8-12 éves körül lesz minimum... Ha meg azt gondolod, hogy egy ló 8 éves korára már abbahagyja az ugrást és csak romlik, akkor ne akarj ugrólovat; mert nagyon messze vagy még attól elméleti felkészültségben, a díjlovas képzettségeid nem ismerem, de az is kéne hozzá.
2013. máj. 10. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Ha ennyire tudni szeretnék akkor 24 éves vagyok 17 éve lovagolok... 4 éve kezdtem el ugratni és Amerikában lakok... ott azért nagyobb az elvárás mint magyarországon...
2013. máj. 11. 09:57
 7/19 anonim ***** válasza:
Amúgy te miért kérdezel meg itt bármit is ha utána nem érdekel a válasz vagy csak leszólod?? Akkor kérdezz meg Amerikában valaki ne itt.. ők talán a fejedbe tudják verni,hogy egy fiatal ló hiába energikusabb olyan technikája még nincs mint egy idősebb 8-12 éves lónak!
2013. máj. 11. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

Akkor vegyél 3 éves csikót, és fél éven belül menj vele versenyezni, 5 évesen add be vágóba, addigra kisajtolsz belőle mindent, a vágó árból meg vegyél másik csikót, a csikók olcsóak.

Mi a tökömért kérdezel, ha nem érdekel a válasz, meg amúgy is jobban tudod? 5-6 éves ló még nincs az igazi versenyszint közelében, és nem azért, mert MO-n lakik, vagy versenyez, nézz körül díjugró Nagydíjon, ha majd a fele 5-6 éves lesz, akkor vegyél csikót...

8 évesen kerül a ló igazi ugróverseny közelébe, amin van rendes magasság és követelmény is, ekkor tudja megfelelően teljesíteni azt, és 18 éves koráig még versenyezhet, ha megfelelő a lovasa; nyilván 17 éves lovas múlttal te meg már lovas szaktudást fingasz, csak azzal nem vagy tisztában, hogy mikortól érdemes 160-at ugrani a lóval (igen, igazad van, 3-4 évesen, onnantól emeljük 170-re, mert akkor nem lesz gond a 160-as Nagydíjakkal, 8 éves korára így meg tényleg kiheréled, és nincs benne fantázia).

2013. máj. 11. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

Ki mondta hogy én máris versenyre akarom vinni????????????

Olvassatok kicsit figyelmesebben ;)

2013. máj. 12. 13:01
 10/19 anonim ***** válasza:

azt írtad, hogy versenyre kéne, nem azt hogy vársz még vele 5 évet, hogy versenyre mennyetek

szerintem is 8 éves körüli lovat vegyél

ha nem tetszik akkor meg miért kérdezed?

2013. máj. 23. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!