Kezdőoldal » Állatok » Lovak » A fríz kényelmes mozgású ló?...

A fríz kényelmes mozgású ló? (mindhárom jármód érdekel)

Figyelt kérdés
2013. máj. 13. 17:44
 1/6 anonim ***** válasza:
Egyede dönti el, nem fajta, mert mindnek eltérő lehet a mozgása, stb. Széles hátú, tömeges paci, a barokkos vonalnak a mozgása is inkább felfele, a sportos vonalé inkább térölelően előrefelé történik, lovasa válogatja, kinek melyik a kényelmesebb, melyiket tudja kiülni - nekem mára az ügetőm mozgása is az, de nyilván egy fríz sokkal "kellemesebb" mozgáskultúrával rendelkezik.
2013. máj. 13. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

A magyar félvér lovakéhoz képest gondoltam. :)

Ahogy írtad is, eléggé felfele mozognak. A napokban lesz lehetőségem felülni kicsit egy frízre és kíváncsi vagyok, hogy mire számíthatok.

2013. máj. 13. 17:51
 3/6 anonim ***** válasza:
en frizeket lovagolok nap mint nap.frizem is van.garantalom neked h fantasztikus a mozgasuk es hihetetlenul okosak.
2013. máj. 13. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Valami iszonyatosan kényelmes, csak ajánlani tudom!:) Én nagyon imádom a mozgásukat, még csak nézni is. Lépésnél úgy érzem jobban mozgat mint egy nem fríz ló, elsőnek nagyon furcsa de hamar meg lehet szokni. Ügetése nagyon ringat, szinte nem is kell semmit csinálnod, olyan pofon egyszerűnek tűnik. A tan ügetést meg meg kell szokni, nagyon laza csípő kell hozzá és akkor az is nagyon kényelmes. A vágta meg maga az álom, hihetetlenül visz és ringat és ültet és áá imádom! Az egyik legkényelmesebb fajta szerintem(persze függ azért az egyedtől is, meg kinek mi a kényelmes) és szőrén is nagyon jó, mert kicsi a marjuk és vastag a bőrük, nem tör fel és nagyon puha. Nekem ez első frízes lovaglás után, igaz csak kb. 10 percet voltam fenn és csak lépés-ügetés, de olyan izomlázam lett utána amikor leszálltam, hogy csak na(és úgy hogy előtte való nap még lovagoltam rendes 1 órát, szóval nem voltam elszokva a lovaglástól, kicsit sem).
2013. máj. 13. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
De jó! Nem gondoltam volna. Azt hittem, hogy mivel a kicsiket lépő ló is kényelmetlen (legalábbis nekem), ezért majd a fríz is az lesz. :)
2013. máj. 13. 18:10
 6/6 anonim ***** válasza:
hát kinek mi a kényelmes... én 2 frízen ültem eddig, mindkettő barokkos típus volt és szerintem rohadtul nem volt kényelmes. vagyis a vágtája semmi extra, de az ügetésre rémes, pont emiatt a felfelé dolgozás miatt. én jobb szeretem, ha a ló háta ügetésben "nem mozdul". de hát ízlések és pofonok.
2013. máj. 16. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!