Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ugráshoz mindig kell lábvédőt...

Ugráshoz mindig kell lábvédőt tenni a lóra? Miért? Ínvédő, vagy fásli jobb egy idősebb lónak, akivel most kezdek ugrani?

Figyelt kérdés
Edzőm lesz, de szeretném ha az első edzésre már lenne megfelelő felszerelésem.
2013. máj. 14. 22:26
 1/7 anonim ***** válasza:

Ínvédő kell, mert ha beüti a lábát, az bizony fáj. Fáslit ne tegyél rá, az átveszi a terhelést az inakról, arra nincs szükség.

Ténylegesen idős lóval én nem ugranék mondjuk már.

2013. máj. 14. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
attól függ mi számít idősnek
2013. máj. 15. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Elsőnek annyit, hogy ha arra gondolt, hogy rúdba beveri a lábát, azért tegyél rá ínvédőt, hogy ne fájjon neki, akkor marhaság. Mert az ínvédő a láb első felén nem kemény.

Én a fáslit mondanám, mert ha rosszul lép, a fásli megtartja az inát. Viszont az ínvédő inkább a külső sérülésektől véd. Kivéve a 60 ezresek, amik ilyen-olyan zselések, meg szőrösek, és felveszik a ló lábának a formáját.

2013. máj. 15. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Íntámaszos bőr ínvédőt vegyél. Ez mindkét funkciót ellátja, igaz nem olcsó, a jobbak 20 ezertől kezdődnek, viszont ápolás mellett sokáig kitartanak.
2013. máj. 15. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
17 éves (nemsokára 18) de egészséges, és én is most kezdem az ugratást, nem 130-at kell ugrania, 50-60 cm-t pedig kibír. Egész kicsi akadályokat (20-40cm) ugrattam vele edző nélkül pár alkalommal, de lábvédőt se tettem rá, viszont ha komolyabb munkát kezdünk, akkor nem akarom, hogy baja legyen. Viszont eddig 1 szavazat jött fálira, 1 ínvédőre, és 1 íntámaszos fáslira, úgyhog ymég jöhet vélemény:)
2013. máj. 15. 17:04
 6/7 anonim ***** válasza:

Ínvédőt tennék rá én is, a fáslival pont az a baj, hogy átveszi az inak terhelését, így azok egy idő után annyira nincsenek edzésben és nem tartanak semmit, hogy elgyengülnek, akár meg is nyúlnak, nem egy olyan lovat ismerek, aki egy pár év alatt oda jutott, hogy fáslizás nélkül már megmozdulni nem tud, ha kiteszik karámba, ahhoz is fáslizni kell, ha dolgozik, akkor meg végképp...

Az ínvédő is véd.


18 éves az a ló akkor már, mert a lovaknál jan. 01.-től számítjuk a kort egységesen, függetlenül attól, pontosan mikor van a születésnapja. Ilyen idős lóval mondjuk már csak óvatosan, mert ugrólovak ekkortájt már nyugdíjba mennek, bár ha eddig nem ugrott, akkor még egy ideig bírni fogja.

2013. máj. 15. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Főleg díjlovaglásra használták, de kis ideig ugrott is, úgyhogy elvileg tudja a dolgokat, de még nem mentek tropára a lábai. Aztán kiderül majd, hogy mennyit tud. Vele kezdem el, kiderül, hogy tetszik-e nekem az ugratás, a ló bírja-e, és ha komolyan akarom csinálni, akkor az edzőm lovával tudok többet, nagyobbat ugrani, akár versenyezni is. (Ő most 6 éves)
2013. máj. 15. 19:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!