Kezdőoldal » Állatok » Lovak » A kólikának mik a tünetei?

A kólikának mik a tünetei?

Figyelt kérdés

2013. máj. 18. 07:41
 1/8 anonim ***** válasza:
nyugtalan az állat, nézegeti a hasát, verejtékezés, lefekszik majd ismét feláll..
2013. máj. 18. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Látszik rajta hogy nincs jól. Megpróbál hemperegni amit nem szabad neki hagyni.
2013. máj. 18. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Felpuffad a horpaszanal, es a hasanal. Izzadni kezd, nyugtalan, lefekszik, hemperegni akar ( HA EZT LATOD AZONNAL ZAVARD MEG H NEM HEMPEREGHESSEN MERT ATTOL MEG ROSSZAB LESZ )


Ha ezeket a tuneteket tapasztalod, azonnal hivj allatorvost, es amig meg nem erkezik setaltatsd a pacit

2013. máj. 18. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Ok. Köszönöm. Ugyan ezek a tünetek voltak tegnap a lovardánkban az egyik lónál. Egy ilyen roham után másnap szabad lovagolni? Vagy pihentetni kell? Ès ez a kólika mitől van?
2013. máj. 18. 09:07
 5/8 anonim ***** válasza:

2. Vagyok.


Szerintem nem kene egybol lovagolni.

Amugy allatorvos latta?

Ez elofordulhat, hogyha hempergozik es a bele megcsavarodik ( ez volt az en lovamnal is. A bele racsavarodott ez epejere es meajdnem meghalt' 30 percen mulot hogy belementunk az altatasba ://// )


Kezdd egy kis futoszarral, es fokozatosan terheld, 1-2 het utan he nincs semmi baja szerintem visszaulhetsz ra :))

2013. máj. 18. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Elirtam, 3. Voltam :))
2013. máj. 18. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nem az én lovam, csak a lovardában voltam és 2 órán keresztül rajta volt szegény lovon a nyereg de ugy hogy csak állt, egyszer csak lefeküdt és aztán felkeltettük, aztán elkezdett kaparni. Folyamatosan kaparta a földet és nézegetett kifelé. Pej ló, és annyira folyt róla a viz hogy már feketének látszott. A szeme is könnyezett. Aztán szoltunk a tulajnak hogy valami baja van ő meg kivitte megfutószárazta egy kicsit. Nem hiszem hogy látta állatorvos. Én ebbe nem szolhatok bele, de én a se lovavolnám még.
2013. máj. 18. 14:14
 8/8 anonim ***** válasza:
Ha kaparta a földet akkor nem hiszem hogy kólika volt. Lehet csak mehetnéke volt, ideges volt és azért izzadt. Azért egy lovarda tulajdonos észreveszi ha kólikás a ló, és tudja hogy azonnal dokit kell hívni.Nem játék, mert én így veszítettem el a kedves kis lovacskámat, mégcsak 2éves volt.A doki mindent megtett érte (szurdcsapolás,orr-nyelőcső szonda, beöntés), de semmi. El kellett altatni...
2013. máj. 18. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!