Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Kinek van angol telivére vagy...

Kinek van angol telivére vagy tapasztalata vele?

Figyelt kérdés

Kinek van angol telivére?Wikipédián nem sok infót találtam róluk ezért valaki letudná írni hogy kb. hány kilósak,jellemzőjük(mint angol telivér ,nem mint egyed!),kényelmes e rajtük ülni,max mennyivel tudnak vágtázni/gyors vágtázni(galoppozni),mennyit/mit kell kb(nem grammra montosan hanem kb)adni egy olyan angol telivérnek ami napi 1x lenne mozgatva 1-2 óra hosszát.(Lépés,ügetés,vágta)

Előre is köszönöm! :D


2013. máj. 24. 18:33
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Évszázadok óta egy értékmérő tulajdonságra tenyésztik, ez pedig a gyorsaság, elsődleges funkciója a fajtának, hogy galopp-pályán fusson, 60-70 km/h sebességgel, ami számít, hogy győz, vagy sem (az ügetőnél az idővel is versenyez a ló, galoppon csak a többi lóval).

Viszonylag érzékenyek, hisztisek, ijedősek, felmérések szerint a telivér rohan a legtovább, mire megáll megnézni, mitől is ijedt meg.

Szinte bármely fajtába fedezhet a nélkül, hogy az félvár csikót adna, fajtanemesítéshez használják (de csak a megfelelő egyedet). Rövid távon nagyon gyors és kitartó, hosszútávon már kevésbé.

Annyira nem tartják kényelmesnek, ha pályáról jön, komoly átlovaglást igényel, mert máskülönben ha egyenest lát, megy, mint az őrült, ami elsősorban önmagára veszélyes (pályáról sok ló kerül le láb és/vagy fejsérüléssel, ráadásul az a tempó megterheli az ínszalagokat és az ízületeket, a fajtát nem arra találták ki, hogy 60 évet éljen), ki kell alakítani nála egy munkatempót, az alatt és felett is tudnia kell közlekedni, a menőkedvével nem szép visszaélni.

Ára pályáról jövet ősszel a béka hátulja alatt.

Napi szinten igényli a munkát, komoly idomítómunka kell, hogy lenyugodjon és kiegyensúlyozottabb legyen, onnantól igényli a heti 1 terepet is, addig csak életbiztosítás mellett. Ugrani viszonylag jól ugrik, van tolóerő, rugó a farában.

Nagyló átlagos napi adagja: 5 kg széna, 1 kg takarmányszalma, 0,5-1 kg abrak / 100 ttkg, a munkavégzés függvényében, ezutóbbit 3-5 alkalommal kell etetni, különben gyomorfalrepedésben elpusztul.

40-70 liter víz/nap.

2013. máj. 24. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Tudni kell azt is,hogy rengeteg bérlovardában megy kezdők alatt pályáról lejött telivér.Évekig,nagyon sokáig bírják azt a strapát is.

Pl.a régi Tatter bérlovardában ilyen volt Kőkemény,Apacs és Sikeres.

2013. máj. 24. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Tréning istállótól szeretnék de olyan pacit ami max 2-3 volt versenyen vagy egyáltalán nem volt.Nem kell nekem díj nyertes csak 10-ből 10-en azt mondják ősszel nagyon olcsóra leviszik az olyan pacik árát.Nekem csak fajtiszta angol telivér kell herélt vagy kanca min 3 éves,165 cm fölött.

:D

2013. máj. 24. 21:18
 4/8 anonim ***** válasza:

Ismerősöm múltkor vett 4 éves kancát 80 ezerért.A ló tök egészséges,csak épp versenyben soha nem volt az első tízben,nagyon gyenge képességű volt.

A ló most westernben versenyez.

2013. máj. 24. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Én pályáról vettem a pacimat, de ő se volt valami őstehetség. Sőt.... De nem is bánom, teljesen kezelhető nyereg alatt, és nincs is meg az a tulajdonsága, amit sokan írnak, hogy meglát egy egyenest, és lehetetlen megfogni.

Valóban bírja a strapát, én is kezdő vagyok, nagyon toleráns velem :) De persze ez egyedfüggő.

2013. máj. 24. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Amit az 5. ír, az 100 egyedre 5., és általában ezeket keresik más fajtákba fedezőménnek.


Pályán CSAK és kizárólag fajtatiszta telivér mehet, nekik írnak ki versenyt; tehát tréningistállóból nem kapsz papíros magyar félvért meg nóniuszt... Csak ügetőt és telivért. Esetleg versenyfélvért, ez azt jelenti, hogy anyai vagy apai oldalon 6. vagy még régebbi (!) generációban volt egy nem angolt telivér ló, de ezek általában nem pályán futnak.


Pályára engedhető még az arab telivér, MO-n nem divat nekik versenyt kiírni, bár volt rá pár próbálkozás.

2013. máj. 24. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

nekem is pályáról van a telivérem, de olyat tréning istállóban nem igen találsz, ami nem futott egyáltalán, mert minden szir-szart indítanak, csak azt nem, ami nem egészséges.


szezon végén kell érdeklődni (ősszel) akkor a legnagyobb a választék és a legalacsonyabb az ár.


ami 1 szezont futott az bőven jó még.


én olyat javaslok, amit csak 3 évesen vettek versenybe, mert általában 2 évesen kezdenek el edzeni és versenyezni velük, de ha nem úgy van kifejlődve, még nagyon növésben van, akkor várnak 3 éves korig és akkor te se egy 2 éves lovat veszel meg fél éves verseny múlttal.


nekem is onnan van, imádom.


viszont azért egy idő lehiggasztani, és akkor szigorúan tilos megküldeni!


kényelemre meg annyit tudnék mondani, hogy mindenkinek más a kényelmes, nem egy nagy extrák szerintem, de nem is kényelmetlenek.

2013. máj. 25. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Galoppra bármelyik lovat felküldik, amelyik tréningben van, persze, erről szól az esélykiegyenlítő verseny, felmérik, mit tud, aztán a nála jobb lovak nyergét ólommal, illetve a lovas súlyával úgy oldják meg, hogy nagyjából egy szintre kerüljenek a pacik, közel egyenlő eséllyel induljanak: így lesz értelme a fogadásnak, másképp mindenki gond nélkül megtehetné a tuti befutót... :)
2013. máj. 25. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!