Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogy szokták mérni a heveder...

Hogy szokták mérni a heveder hosszát? Csattól- csatig?

Figyelt kérdés

2013. máj. 25. 17:07
 1/8 anonim ***** válasza:
En rateszem a nyerget es a felrantoszij kozepetol merem ( hogy ne isna legaljan csatold megnne is a legfelso lyukba es a jasan keresztul a masik felrantoszijig lehet a kozepeig ha sima csatos textil hevedert akatsz megmered a fonal hosszat ha pedig gumis hevedert akarsz akkor a kapoot ertekbol levonsz kb. 5 centit(annyit nyujt a gumis resz ugyis) en igy mertem amikor vettem nemreg
2013. máj. 25. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Hasan keresztul...

Bocsi a hibakert telorol irok es nem tul nagyba billentyuzet :)

2013. máj. 25. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
magát a hevedert csattól csatig igen!
2013. máj. 25. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Milyen csatra gondolsz??

kengyelcsatig?es akkor hogy huzol ra hogy ne fordulj le a nyeregrol??

2013. máj. 26. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

nem, a hevederen lévő csattól csatig.


vagy te azt kérdezed, hogy hogy kéne lemérni, hogy mekkora heveder kell a lóra? mert az már leírták korábban. ha meg van egy meglévő hevedered, de nem tudod az mekkora, és szeretnél venni egy ugyanakkorát, akkor fogod és leméred a hevedert csattól csatig.


kengyel csat nincs, kengyel lakat van, viszont az hülyeség lenne kengyellakattól kengyellakatig, mert azt csutkára kéne húzni, hogy jó legyen, csutkára meg sosem tudjuk húzni a hevedert. tehát ahogy valaki már leírta, kb felrántó közepétől felrántó közepéig.

gumis hevedert meg ne vegyél inkább, mert azzal könnyen lehet hevedernyomást is okozni, illetve sokaknál túl laza marad és emiatt elmozdul a nyereg. és ahogy nézem, olyan nagy gyakorlatod még nincs a nyergelésben.

2013. máj. 26. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
jajj... egyszerű a dolog, nem kell így túlbonyolítani. van egy hevederem, amit el akarok adni, de nem tudom hogy mekkora. ezért kérdeztem, hogy a heveder hosszát csattól- csatig szokták e mérni, hogy biztosan jól mondjam az adatokat.
2013. máj. 26. 15:32
 7/8 anonim ***** válasza:

bocsi.ugy igen,csattol csatig.

En azt hittem lora akarsz venni,mert nem irtad mit akarsz

2013. máj. 26. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
dehogy is, semmi baj, én is leírhattam volna érthetőbben. :) köszönöm
2013. máj. 26. 15:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!