Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogy hívják az a kikötőszárat?

SR.A kérdése:

Hogy hívják az a kikötőszárat?

Figyelt kérdés

Mi a neve annak a kikötőszárnak amelyik, ilyen gumis, és a zablába lehet kapcsolni és a hevederhez?

Apró nyomást adva ezzel, hogy a ló mélyen tartsa a fejét



2013. máj. 26. 15:39
 1/6 anonim ***** válasza:

Az apró nyomáson vitatkoznék...

De amúgy gumis kikötőszárnak hívják :)

2013. máj. 26. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A gumis kikötőszár tényleg még egy elég barátságos darab pl. gy veiroterhez képest, és a legújabb álláspont szerint csak futószáron használható, hogy a kezdő lovas hiányos, vagy egyáltalán nem létező szársegítségét helyettesítse, korrigálja.

A nyak/fejtartás amúgy következmény, nem pedig cél.

2013. máj. 27. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Valletta ***** válasza:
Gumis kikötőszár, de nem arra való, hogy a ló mélyen tartsa a fejét, hanem a lovas kezét helyettesíti. Tehát ha van lovas, aki képes a szárakat alapszinten kezelni, semmi szükség nincs rá. Ha valaki szereti a lovat, nem köti gúzsba.
2013. máj. 30. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

értem.

Igazából egy ugrós edzőnél láttam, mikor edzette az egyik újgazdag kislányt, azt mondták, hogy elvileg azért van hogy a száron lét jobban menjen, de nem ismertem ezért kérdeztem utána!

köszönöm

2013. jún. 3. 19:21
 5/6 anonim ***** válasza:

Ugráshoz az egyetlen sedédszár, ami a lovon lehet, az a martingál. Gumis kikötő felesleges is, mivel a hiányos vagy nem létező szársegítségeket korrigálja, addig van a lovon nálunk pl., amíg a lovas egyáltalán nem fog szárat, illetve az első pár alkalommal még, amikor szárat kap a kezébe, és még csak tanulja a szárkezelést, aztán levesszük. Egy alkalommal kerül vissza még, az első szabadszáras órájára, akkor csak lélektani hatás miatt, mert sokan jobban érzik magukat tőle - de onnantól végleg "elveszítik" ezt a "biztonságot", ugráshoz eszemben nem lenne rápakolni a lóra...

A sajátomon mondjuk soha nem is volt, martingál igen, mert egy időben jó szokása volt, hogy csapkodta fel-le a fejét, ha kicsit is tele volt, jó kedve volt, ideges volt, szóval közel bármi kiváltotta ezt nála... Mára felesleges, úgyhogy kantár+nyereg, nyeregalátét, zselé (bár ez se lenne muszáj, ha már van, ráteszem, elég jól eloszlatja a súlyt a hátán), és jónapot... Minden más felesleges, ha a ló jól van idomítva, illetve ugróhoz nyilván jól jön azért egy ínvédő, esetleg bokavédő.

2013. jún. 3. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Szó sem esett róla hogy én ugratni szeretnék vele vagy egyéb. Egy ugró edzőnél láttam és kész. Az én lovamra nem terveztem rakni, bár fiatal, de az idomító lovaglás közepén tartok vele és martingálon kívül nekem sincs plusz dologra szükségem. csak a kikötő neve érdekelt, mivel még nem találkoztam ilyennel.
2013. jún. 4. 22:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!