Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Nagyon szeretnék egy lovat...

Nagyon szeretnék egy lovat akit gondozhatok és lovagolhatok. Az első 2 jarmód már megy. Szívesen gondoskodok nyáron lovakrol és lovagolom is őket de csak az első 2 jarmodban. Ha lehet kislo legyen. Hol van erre lehetőség? Megorulok a lovakert: )

Figyelt kérdés
Bp.kozeleben legyen. Kezdő lovas vagyok most kezdtem az osztályt. Tényleg nagyon Jó lenne hisz saját lovát úgy sem kaphatnek.Öreg lovak dedelgetset és mozgatasukat is szívesen teszrm...Köszönöm!

2013. máj. 27. 15:48
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem mielőtt valaki lovát használni,ápolni szeretnéd illő lenne megtanulnod mondhárom jármódbam biztosan lovagolnod.

Egy kezdőre senki nem hagyja magára a lovát,és ezt nem sértésnek mondom,mindenki kezdő az elején.

Elhivatottság és gyakorlás kérdése.

2013. máj. 27. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Tanulj meg mindhárom jármódban biztosan ülni és irányítani a lovat. Akkor talán fel is engednek a hátára, különben csak földről babusgathatod.
2013. máj. 27. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
[link] Itt nézelődj, van, hogy kezdő lovasnak való lovat hirdetnek. Egyébként lóval való foglalkozást lovaglás nélkül találhatsz, van, akinek idős lova van, és örülne, ha foglalkozik vele valaki, kiviszi legelni kézen, lepucolgatja, szeretgeti, de nem ül a hátára. Amíg nem tudsz biztosan mindhárom jármódban lovagolni, lovaglósat valószínűleg nem fogsz találni.
2013. máj. 27. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
63%

Igen, én is megengedném, hogy kimenj a pacimhoz, leápold, kividd legelni kézen, megnézd, mikor és hogyan etetik, almozzák a lovászok, megtanuld ápolni a nyerget, kantárt, ilyesmik, de felülni úgy, hogy én nem vagyok ott, és nem mondom, mit hogyan csinálj rajta, az biztosan ki lenne zárva (mondjuk nekem ügetőm van, és ha rájön, hogy a hátán ülő nem elég profi, akkor durván meg tudja tréfálni, de ez egy külön történet). Nem BP közelében vagyok, szóval tárgytalan, meg ez csak én vagyok...


Amit gondolj át, lovardák szoktak olyat vállalni, hogy segíthetsz a lovászoknak a lovak körüli munkákban, cserébe napi 1-2 lovat lovagolhatsz, ilyesmik. Az elején jók is ezek a lovardák, utána felejtős, a legtöbben csak körbe-körbe zötyögsz.

2013. máj. 27. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Ó köszönöm a válaszokat!Igen igaz amit mondtok.Utolsó válaszoló.Hol a lovarda??Mi a neve?

KÖSZÖNÖM!!!

2013. máj. 28. 14:09
 6/7 anonim ***** válasza:

Budapest közelében elég tág fogalom, mégis melyik kerület közelében és mennyire messze mehetsz el? Meg érdekelne a korod is, mert pl ha Budán laksz, és 12-14 év körüli lennél, nem örülnének a szüleid, ha Csömörre kéne kijárnod, mert eléggé kiesik, ráadásul időben is sok mire kiér az ember.

Ahol most lovagolsz, nyáron nem dolgozhatsz lovaglásért? Esetleg az ottani lovasokat érdemes megkérdezni még, hátha kapsz egy fülest, hogy hol érdemes próbálkozni.

2013. máj. 28. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Bp.től max 1 órányira.Csömör nincs túl messze.Egyenlőre keresem a helyeket aztán majd döntök hova.Ott melyik lovarda?13 éves vagyok. :)
2013. máj. 28. 18:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!