Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Vélemény erről a paciról:?

Vélemény erről a paciról:?

Figyelt kérdés
[link] :D
2013. jún. 4. 18:30
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

egy ilyen kép alapján nem sok véleményt lehet írni.


szavarsnyaka van és nincs jól felnyergelve (a nyeregalátét nincs a helyén).


és igen hosszú háta van, inkább kocsiba való típus.

2013. jún. 4. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Durván szarvasnyaka van, normálisan nem a nyaka alsó fele erősebb, izmosabb, hacsak nem akhal teke (ez nem az), vagy más olyan fajta, amelynél ez fajtajelleg - azonban ez mondjuk következetes munkával javítható, bár lassan és nehezen.

A hosszú hát nem jelenti azt, hogy kocsiba való... A nyereg vagy az alátét tényleg elcsúszott, lehet laza heveder, vagy eleve félrenyergelés miatt is, ez mondjuk a ló küllemi bírálatát nem nagyon befolyásolja, már amennyiben nem így van lovagolva is, az nyeregtöréshez vezethet.

2013. jún. 4. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Elég durván szarvasnyaka van,valóban rosszul nyergelted a lovat,az alátét nagyon elcsúszott és nem kell feltétlen ìgy lovagolnod elég ha rendesen lefutózod az is feltörheti.aránytalan a testfelépìtése,hát,nyak....
2013. jún. 4. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Am kisbéri félvér, azt tom hogy nme jól van a nyereg csak még most volt hosszab távon nállunk vagyis ugy hogy utcán még csak futószáraztam mert kicsit félős,ezért engedtem a hevederen :) [link] ezen oszt.társam van :))
2013. jún. 5. 17:48
 5/13 A kérdező kommentje:
most volt kint* ..
2013. jún. 5. 17:49
 6/13 anonim ***** válasza:
nem igazán értem, hogy a félősség hogy függ össze a hevederrel. ha fél, akkor lazítasz rajta és ettől megnyugszik, vagy mi?
2013. jún. 5. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Ha nem kocsizik, eleve nem sok keresnivalója van az utcán, de igazából a fejét itt sem tartja jól, ezért is van szarvasnyaka - el kéne lazítani a lovat minden edzés alkalmával, hogy a hátát feladja, a farát aktivizálja, és ekkor magától a zablához kezd nyúlni.

A másik, ha fél, nem engedek a hevederen, hogy még a nyereg is lecsússzon esetleg az oldalára, eleve mozogjon, és törje a hátát, mert az fogja aztán félholtra ijeszteni, ha egyszer csak a hasán találja a nyerget...

2013. jún. 5. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Nem azért engedtem a hevederen mert még fél vagy ijjedős hanem azért mert még csak futószáraztam, előtte meg karámba lovagoltam csak kivittem had szokja a terepet, am elne mond már valakinek (utols) hogy ha nem kocsizik akkor ne legyen nagyon ucán vagy te ki se mersz menni terepre vagy valami , csak bent a karámba? :*D
2013. jún. 6. 08:44
 9/13 anonim ***** válasza:

Azért engedtél a hevederen "mert még csak futószáraztad"

????

Előbb utóbb csak sikerül feltörnöd azt a szerencsétlen lovat ne aggódj.amìg dolgozik egy ló vagy ül rajta valaki nem engeded ki a hevedert hogy elcsússzon a nyeregalátét!!max egy lyukat engedsz ha már csak hazafelé sétálsz vele.

Tanulj meg szerintem rendesen nyergelni és ne játszadozz a hevederrel,pláne ha úgy ülsz még a lovon mint az osztálytársad a képen.

2013. jún. 6. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
a "terep" pedig nem az utcát jelenti, terepre földúton megyünk, erdőbe, mezőre, a lényeg, hogy a faluban a főúton jaszkarizni nem terep!
2013. jún. 6. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!