Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Elég 2500 négyzetméter egy...

Elég 2500 négyzetméter egy lónak, ha ridegtartásabn tartom?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy nem ez az ideális terület/ló, de tartható egy ló ekkora helyen úgy, hogy mindig a legelő egyik felén van, amíg a másik regenerálódik, azaz egyszerre csak 1000 négyzetméteres terület a kifutója?
2013. jún. 5. 12:30
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem. Minimum 5000m2 kell, sőt ha le akarod felezni, akkor 1 hektárral simán számolhatsz legelő váltással. 1000m2-t nagyon hamar kopárra legel.
2013. jún. 5. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
és ha több bálát veszek és több szénát kap, tehát a legelés lesz a kiegészítés és nem a széna?
2013. jún. 5. 13:05
 3/9 anonim ***** válasza:

Ha rendszeresen mozgatod, akkor szerintem nem vészes.

Gondolj bele, az istállóban tartott lovak boxban vannak, illetve ennél kisebb karámban nap közben, ami általában homokos.

De akkor tényleg sok törődést igényel.

És a 2500 már a ló területe, vagy azon van még a ház, a kert, meg minden?

2013. jún. 5. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
A 2500 nm az egész legelő, azon csak egy kis beálló van a lónak, de más nem. Akkora területet egyáltalán érdemes megfelezni és pihentetni?
2013. jún. 5. 14:43
 5/9 anonim ***** válasza:
én akkora területet nem feleznék, pihentetnék, főleg, ha egyedül van (ne legyen egyedül!), mert akkor nem tapossa szét. simán ott tartod és kapja a szénát, közben meg ha kedve szottyan legel. ennyi. amit írnak, hogy 5000 négyzetméter a minimum, az csak arra vonatkozik, hogy ha nem kap mellé szénát. nem kötelező a lovat legelőn tartani, csak akkor etetni kell rendesen. vígan ellesz, nem kicsi a 2500 négyzetméter!
2013. jún. 5. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

De még az lenne a kérdésem, hogy ha keveset legel, akkor mennyi szénát fogyaszt kb. el? (kb. hány bálát kell vennem nyáron egy évre?)


És a másik kérdés, hogy mivel nem tudok mellette még egy lovat tartani, szerintetek milyen állatot tarthatnék mellette, amelynek minimális az ellátása+a vele való foglalkozás?

2013. jún. 5. 15:35
 7/9 anonim ***** válasza:
Másik lovat tarts mellette, vagy őt se tartsd, mert lónak ló a társa. Ajánlok egy minél kisebb shetland pónit, vagy egy még kisebb pacit (nem falabellát, mert azt itthon be nem szerzed, de érted...), az vígan lelegeli magának azt a kaját, amire szüksége van, ha nem dolgozik, akkor abrakot se feltétlenül igényel.
2013. jún. 5. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

azt majd neked kell kitapasztalnod, hogy mennyi kaját eszik, mert ez nagyon sok mindentől függ, pl. hogy villázod-e, vagy előtte van folyton a széna, az milyen minőségű, mekkora báláról van szó, mennyit dolgozik a ló, milyen takarmány hasznosító és mennyire jó az étvágya.


egyedül tartott ló nem eszik túl jól.


amikor egy rövid ideig otthon volt 2 lovam + az egyik csikója (5-6 hónapos) ha jól emlékszem kb 8 nap alatt ettek meg egy nagy körbála szénát, mellé kaptak abrakot is és nem dolgoztak sokat, továbbá kaszáltam is nekik kis zöldet, de ugye a csikó is evett, az anyja a szoptatás miatt evett sokat, a másik ló meg iszonyat bélpoklos volt, szóval így jött ki ez a szám.


meg hát ugye nagy bála és nagy bála között is rengeteg különbség van, egy lónak meg nincs értelme kirakni egy nagy körbálát ridegbe, mert elázik, berohad. vagy villázni kell, vagy fedett helyre rakni a bálát és onnan egye, de egy lónak egy nagy körbála szerintem kb. 3 hétig kéne, hogy elég legyen, ha van mellette pici póni, vagy szamár akkor kevesebb...


és ugye hiába van az, hogy a kis igénytelen póninak elég amit talál, ha a lónak adsz szénát úgy is fog enni belőle ő is.

2013. jún. 6. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 blankica válasza:
szerintem elég:)
2013. júl. 16. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!