Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mit csináljak? Még mindig a...

Mit csináljak? Még mindig a régi pónit szeretem pedig kinőttem.

Figyelt kérdés
Van egy póni, akit egy éve lovagolok, mert a gazdája nem bírt vele. De kiderült, hogy ha tapasztalt lovas ül rajta, akkor nagyon rendes, jól idomított, rengeteget tanultunk egymástól, senki mást nem lovagoltam, egész messzire jutottunk díjlovaglásban, díjugratásban, és a terep is alakul. A gazdája azt mondta, hogy eladná nekem, ha szeretném, de a póni 150 cm, én meg 175, és picike. Vettem egy lovat egy edző ismerősöm választotta, és nekem is tetszett, mert magas erős sportló, de nem tudom úgy szeretni. Nyilván szeretem, de mindig a pónihoz hasonlítom, hogy bezzeg ő szebben támaszkodik, jobban ugrik, kényelmesebben üget, jobban keretben megy, visszanézem videón és a pónis edzéseken én is sokkal szebben ülök meg a ló is jobban megy... Viszont szeretnék fejlődni meg versenyezni, nem tudom, hogy mi lenne jó. Adjam el a sajátomat, és vegyem meg a pónit, vagy maradjon így? Most, hogy én a sajátommal töltök több időt, a gazdája gyerekeket lovagoltat a pónin, és félek, hogy tönkreteszik amit felépítettünk egy év alatt, de két lóra se időm, se pénzem, a póni gazdájától se kérhetem, hogy tartsa nekem fenn a lovát, vagy megveszem, vagy azt csinál, ami akar... Eleinte a pónitól is féltem, mret hogy mindenkit ledob meg ilyesmi, de aztán egy hónap alatt összeszoktunk, viszont a sajátom most van nálam egy hónapja és még mindig nem...
2013. jún. 8. 21:57
 1/4 anonim ***** válasza:

Én biztosan megvenném a lovam mellé a pónit is, főleg h a ló társas állat, szóval ha nem bértartásban van, akkor kell mellé egy másik patás, és erre a célra amúgy is mindenki a pónikat részesíti előnyben, mert nem kerülnek annyiba mint egy "rendes" ló. Ha meg jóba vagy a póni gazdájával az mindenféle képen előny, gondolom olcsóbban adj oda neked, tudsz alkudni esetleg, vagy a részlet fizetést is meg tudod beszélni.

Amúgy meg ne ess kétsége, össze fogsz szokni a mostani lovaddal is hidd el, csak kicsit több időre van szükségetek, ez érthető, hiszen a lónak most még új minden, és neked s furcsa, gondolom. Ha a célod a versenyzés akkor semmiféle képen ne add el, a pónival erre nincs lehetőséged!

Ha meg nem tudod megvenni, akkor járj ki hozzá minél sűrűbben, a lovaknak rendkívül jó az emlékező képességük, tehát nem fog elfelejteni ha pl. 1 hétig nem lát.

2013. jún. 8. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Hát, nem tudom, én egy makacs, neveletlen póniba szerettem bele, 145 cm magas, én hozzád hasonlóan 175 cm vagyok. Én is ugratok, díjlovaglás is ment (persze nem a pónival), a szüleim beleegyeztek, hogy lovat kapjak. Gondolkodás nélkül a pónit választottam, nem érzem és soha nem is éreztem kicsinek (mondjuk fjord, és elég kerek, ráadásul erős is, nem hiszem, hogy később bajok lennének), és tudom, hiszek abban, hogy belőle is lehet jó lovat csinálni, rengeteg munka, satöbbi, de sikerülni fog. Az edzőm csodálkozott, azt hitte én is egy sportlovat fogok kapni, hiszen választhatok, de nem érdekel, mit csináljak, ha a pónimat szeretem? Azóta teljesen jól megvagyunk, már szépen megy száron, fejlődik és egyetlen egyszer sem bántam meg, hogy nem vettem valami szipi-szupi sportlovat.

2013. jún. 8. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Valletta ***** válasza:
Nem értem miért lenne egy 150 centis pónihoz túl nagy a 175 centi magas lovas? Egy ekkora magasságú póni, de még egy arab vagy egy ennél alacsonyabb haflingi is elvisz egy normál méretű férfit is minden gond nélkül, tehát hacsak te nem érzed azt, hogy kicsi neked a ló, akkor nem értem, mi a gond. Ha az a ló a szíved csücske és nem vágysz nagy sportkarrierre vele, megmutathatod, hogy mire vagytok képesek együtt.
2013. jún. 9. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, megfontolom a dolgot. Az a baj, hogy iskolaidőben nem lesz időm két lovat mozgatni, de lehet, hogy a feles tartás is működhetne a pónival, rákérdezek a gazdájánál. A póni most háznál van tartva egy karámban, de ha felesben fizetjük a tartást, lehet, hogy eljöhetne a lovardába, ahol a másikat tartom, neki is jobb lenne, és lett ma egy üres boksz... Nem is kicsi, meg elbír bőven, mert valami haflingi-féle, és erős, rámás, csak mégis a mérete meg a felépítése miatt se mennek neki úgy a dolgok. Díjlovi alakulgat, de 80cm azért komoly feladat már neki, az összetett ugrásoknál meg a pónilépéseivel eleve le van írva. Mindenesetre agyalok a legjobb döntésen és az eddigi véleményeket is köszönöm
2013. jún. 9. 08:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!