Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ugrás elé mennyivel tegyek...

Ugrás elé mennyivel tegyek neki a fölre rudat/kisebb ugrást?

Figyelt kérdés
Szabadonugróban, meg lovas alatt is érdekelne, szabadon kb 80-110cmt ugrik, lovas alatt 60-80 körül. 176 cm magas, lendületes, idősebb kisbéri herélt, eddig díjlovagoltak vele, és csak terepen ugrott, én szeretném, ha nem csak ahogy-esik-úgy-puffan módon ugranánk, hanem előtte egy vágtaugrással lenne egy ród, vagy egy kisebb ugrás, hogy jól jöjjön ki a lépés, de nem tudom, hova kéne rakni... Edzőm lesz majd, de még nem találtam, de addig is szeretnék elkezdeni dolgozni vele, csak nem tudom a távolságokat, mert eddig pónin lovagoltam, és annak sokkal kisebb minden... :)
2013. jún. 9. 19:39
 1/6 anonim ***** válasza:

Meredek akadálynál a helyes elugrási pont kb olyan távolságra van az ugrás előtt, mint amilyen magas az akadály. Széles akadálynál ez valamivel közelebb esik az akadályhoz...

A ló csak a vágtaugrás végén tud elugrani, előtte vagy mögötte nem, ezt is bele kell kalkulálni, ha akadálysort/vonalat (3-6 vágtaugrás két akadály között), vagy kombinációt (2-3 vágtaugrás) építesz: kezdő ugróló nem fogja nyújtani vagy rövidíteni a vágtaugráshosszát magától, hanem megtagadja az ugrást, és kitör oldalra, vagy befékez, ha az adott feladat nagyon lehetetlen. Kezdésnek eleve csak apróbb akadályokat kell neki adni, és úgy emelni.


A vágtaugráshossz amúgy általában 3-3,7 méter közt változik, ugrásnál valamivel nagyobb távot kell ráhagyni, mint cavalettinél.

2013. jún. 9. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Akkor tehát kb 3,5-4 méterre tegyek elé rudat, cavalettit?
2013. jún. 9. 19:51
 3/6 anonim ***** válasza:
Nézd meg, mekkora az átlagos vágtaugráshossza, az fog dönteni. 3,4 és 4 m közt rengeteg a különbség, amúgy átlag a 3,7 m már vállalható, annál több nem nagyon kell.
2013. jún. 9. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm, akkor így próbálkozok majd. Általában rövid, összeszedett vágtában vezetem rá, olyankor sokkal rövidebbeket lép, mint rendes vágtában, nem tudom, hogy mérhetném le a vágtaugrások hosszát. Szeret ugrani, teljesen izgatott lesz ha az ugrópályára megyünk, csak hát tapasztata nincs még sok...:)
2013. jún. 9. 19:57
 5/6 Pivekla ***** válasza:
A beugró rúd és az akadály között átlagos méretű lónál általában 3 métert szoktak hagyni.
2013. jún. 9. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Akkor én is 3-3,5 méterrel próbálkozok, és meglátjuk, hogy kényelmes neki
2013. jún. 9. 20:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!