Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Egy 40 centis pizza mennyivel...

Egy 40 centis pizza mennyivel kisebb, mint két 28 centis pizza?

Figyelt kérdés

Sziasztok

Barátnőmmel szeretünk minden pizzát, és gyakran szoktunk rendelni vacsorára is. Általában közösen választunk 1-et és 40 centisben kérjük, aminek mindig a felét eszem én, a felét meg ő. Azon matekoztunk a napokban, hogy mennyivel lenne több méretre a pizzamennyiség, ha például 2 db 28 centisben kérnénk ugyanazt a pizzát?


A pizza nem más, mint egy kör, aminek a területe: r2 x 3.14 = 40 cm fele 20 cm a négyzeten = 400 x 3.14 = 1256 cm2, ennek fele 628, a 28 centisé 615cm2 az egész.

Elvileg ha jól számoltam, akkor pont ugyanannyi mint 2 db 28 centis pizza, de ezt nehezen tudom elhinni, mert általában 2 db 28 centis pizza mindig drágább 200-300 ft-tal, mint egy 40 centis. :D

Jól számoltam-e?



2012. okt. 31. 22:10
 1/7 A kérdező kommentje:
Na meg egy 28 cm-es pizza ált. 500g, 2 darab meg 1 kg, a 40 centis meg úgy 800-900 között mozog, vagyis elvileg itt is a két 28 centis a több/nagyobb.
2012. okt. 31. 22:13
 2/7 anonim válasza:

Arányaiban a kis, üveges üdítő is drágább a nagyobbnál, ezzel most nem mondtál újat. Ellenben ez a matekoskodás aranyos, lehetnének akár ilyen feladatok is a matekkönyvekben.

Amúgy pedig igen, jól számoltál.

2012. okt. 31. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
És azt mivel magyarázod, hogy pl. egy 28 centis pizza 500g, a 40 centis meg 850g, és 2 darab 28 centis meg 1000 g, de a tewrületük nem több mint a nagyé?
2012. okt. 31. 22:30
 4/7 anonim válasza:

Oké, visszavonom, mégsem vagy olyan okos.

Számításba vetted az alábbiakat?:

-sűrűség

-feltétmennyiség

-pizzatészta vastagsága

-milyen a feltétek elosztása

-mennyi a feltétek súlya

-milyen vastagon lóg be a pizza széle


Ezek szerint ilyen apróságok felett átsiklottál. Inkább szimplán egyél, ahelyett, hogy beküldenéd a Mythbustersbe.

2012. okt. 31. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Eszek is :D
2012. okt. 31. 23:20
 6/7 anonim ***** válasza:

Pedig jól számoltál, területre nagyjából ugyanakkora 2 db 28-as és 1 db 40-es.


Elkészíteni és megsütni viszont nagyjából ugyanannyi munka és energia. Nagyjából ugyanannyi liszt kell bele, de az élőmunka-igénye 2 db 28-asnak nagyobb. 2szer kell kinyújtani, rárakni a feltétet, betenni a sütőbe stb.


A kisebb átmérőjű pizzának arányaiban nagyobb részét teszi ki a széle. Ami ugye megvastagodik és nem nagyon van rajta feltét.


Mindkét szempont azt mutatja, hogy 1 db 40 centissel jobban jártok.


Ja, és a pizzériában nem tolómérővel méricskélik a pizza átmérőjét, hanem csak úgy érzésre csinálják. Szerintem bedagasztanak egy nagy adag tésztát, és egy gyakorlott szakács elég jól tudja, hogy abból mekkora darabot kell kivennie ahhoz, hogy az kinyújtva a kívánt méretű legyen.

2012. nov. 1. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! :)
2012. nov. 1. 13:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!